komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 25 listopada 2017

Erazma, Katarzyny

Ząbkowiccy strażacy z sukcesami na zawodach FCC

poniedziałek, 28.8.2017 12:34 , komentarze: 0 , odsłony: 2173
kategorie artykułu:

W dniu 20 sierpnia 2017 roku w Raciborzu odbyły się kończące sezon zawody  FCC  Poland gdzie  sumowane były punkty z zawodów w Opolu, Wrocławiu, Wadowic, Torunia, Szczecina, Gorzowa i Raciborza.

Najlepszymi zawodnikami w kategorii open sezonu FCC 2017 okazali się miejsce 1- Góralczyk Daniel KM PSP Bielsko Biała, miejsce 2- Grzelak Tomasz KM PSP Warszawa, miejsce 3 -Bereza Rafał KM PSP Chełm.


Na zawody do Raciborza zjechała czołówka zawodników z Polski jak i zagranicy, oczywiście nie zabrakło teamu FCC ząbkowickiej PSP. W zmaganiach udział wzięło ponad 100 zawodników. Zawody prowadzone były w kategorii ogólnopolskiej open +20,+30 i +40 lat, oraz tandemy open i konkurencje sztafet.  

W Firefighter Combat Challenge” Racibórz komendę straży reprezentowali: Golis Dariusz (kierownik drużyny), Sopuch Jan,  Duży Marcin,  Stecyk Andrzej.

Rywalizacja była zacięta i tak w kat. +20  Duży Marcin miejsce - 14, Stecyk Andrzej miejsce - 26, w kategorii +40 na trzecim miejscu podium  stanął Golis Dariusz, a Jan  Sopuch miejsce 6.  

Podsumowując cały sezon stwierdzić należy że był on bardzo owocny a zarazem długi i ciężki. Rozpoczęliśmy zawodami  początkiem maja w Opolu gdzie na podium stanęli w kategorii +40  Golis Dariusz -miejsce 2, i w kat +45 Sopuch Jan - miejsce 3, następnie tydzień później zmagania we Wrocławiu   gdzie reprezentacja z Ząbkowic Śl .była bezkonkurencyjna na Dolnym Śląsku  i we wszystkich konkurencjach mistrzostw Dolnego Śląska  stanęła na podium w kat.+20 miejsce 1- Palimąka Dawid,  miejsce 2 przypadło Dużemu Marcinowi,  w kat +40 Miejsce 1-  Sopuch Jan, miejsce 2 - Golis Dariusz, tandemy miejsce 1- Dawid Palimąka i Marcin Duży, miejsce 2-  Sopuch Jan i Golis Dariusz, miejsce 3- Obrał Tomasz i Stecyk Andrzej,

Następne zawody odbyły się na Wadowickim rynku początkiem czerwca gdzie ząbkowicki team otarł się o podium zajmując w kat. +40  5 i 6 miejsce, dalej pod koniec czerwca udaliśmy się w okrojonym składzie (trzech zawodników) do Torunia gdzie zjechało  ponad 350 zawodników z całej Europy, choć w okrojonym składzie walczyliśmy zaciekle zmagając się z wysoką temperaturą o punkty dla drużyny w formule FCC I TFA, początkiem sierpnia przywitała nas nadmorska bryza i zawody organizowane przy Wałach Chrobrego w Szczecinie, tam też mimo niesprzyjającej pogody i braku kontuzjowanego ,,Czarnego Konia„ Palimąki Dawida daliśmy z siebie 100 procent choć miejsca  tuż poza podium. I tak dotarliśmy do zakończenia sezonu w Raciborzu i tutaj miły akcent  podium dla Golisa Dariusza w kategorii +40 - 3 miejsce.  Także wielkie podziękowanie  dla całej drużyny gratulacje dla wszystkich, sezon dobiega końca mam świadomość tego ile każdy z nas zniósł wyrzeczeń i potu przelał na treningach by dotrwać do końca sezonu, jest to dyscyplina do której z marszu niestety się nie podejdzie, dlatego trenować musimy cały rok, co również przekłada się na naszą wysoką sprawność psychofizyczną podczas wykonywania obowiązków zawodowych i niesieniu pomocy mieszkańcom powiatu ząbkowickiego. Ja startuję w tych zawodach od 2011 roku praktycznie od początku kiedy ta formuła zawitała po raz pierwszy w Polsce, stało się to moim sposobem na życie i udało mi się zaszczepić to wśród moich kolegów z komendy, choć łatwym nie jest poddawać organizm ekstremalnym obciążeniom na treningach i zawodach, dlatego jeszcze raz wielkie dzięki dla wszystkich zawodników z naszego teamu, tj. Palimąka Dawid, Golis Dariusz, Sopuch Jan, Duży Marcin, Obrał Tomasz, Stecyk Andrzej).

Jeszcze czekają nas  na dobitkę mistrzostwa Europy na koniec września w Łodzi, ale to już są ostatnie zawody w tym roku i w końcu wymarzony odpoczynek, bo sam po swoim kręgosłupie czuję całosezonowe zmagania. Ostatecznie nasza drużyna zajęła wysokie 5 miejsce na 34 drużyny z całej Polski, choć mam świadomość że powinno być to podium gdyby nie to  że zabrakło wśród nas na ostatnich zawodach w Raciborzu i Szczecinie naszego ,,Czarnego konia „ Palimąki  Dawida, który nabawił się kontuzji.  Dawid już dochodzi do siebie i na pewno wystąpi pod koniec września w Łodzi czego sobie i jemu szczerze życzę. Serdeczne podziękowania dla Starostwa Powiatowego, Pana Dariusza Prochery i Gminy Ząbkowice Śl. za sprzętowe wsparcie naszej drużyny.

Kierownik drużyny FCC
asp. Golis Dariusz

 

Wasze komentarze

środa, 22.11.2017 10:01
1
wtorek, 21.11.2017 09:10
1
poniedziałek, 13.11.2017 09:05
18
poniedziałek, 6.11.2017 13:00
4
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA