komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 22 listopada 2017

Cecylii, Wszemily

Wizyta „Tischnerowców” w powiecie ząbkowickim

czwartek, 3.8.2017 11:51 , komentarze: 0 , odsłony: 1522
kategorie artykułu:

W dniach 24 – 30.07.2017 r. przebywała na terenie Powiatu Ząbkowickiego grupa członków Stowarzyszenia „Drogami Księdza Tischnera” z Łopusznej, miejscowości rodzinnej Śp. Księdza profesora Józefa Tischnera.  Stowarzyszenie, którego prezesem jest Pan Kazimierz Tischner, brat wielkiego księdza, prowadzi szeroką działalność popularyzującą naukę księdza Tischnera, wielkiego filozofa religii oraz patronuje wielu dziełom edukacyjnym, głównie na terenie Małopolski.

Co roku członkowie stowarzyszenia wybierają się na wyprawę śladami księdza w różne części Polski, a w tym roku zawitali do Powiatu Ząbkowickiego. Bazą grupy była Srebrna Góra i hotel „Koniuszy” pana Leszka Górskiego, który ze swoją tradycyjną otwartością bardzo przypadł gościom do gustu. Kolejne dnie to intensywne zwiedzanie naszego powiatu a także terenów przyległych, w tym jednodniowa wycieczka na pogranicze czeskie.

Uczestnicy, w większości nauczyciele, ale także profesorowie i pracownicy wyższych uczelni, znawcy historii i kultury, interesowali się bardzo dziedzictwem kulturowym naszego regionu. Byli pod wrażeniem, zwiedzając nasze najważniejsze miejscowości i zabytki. Uczestniczyliśmy też w pięknej Mszy Świętej w Bobolicach w sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej.

Jak powiedzieli sami uczestnicy, pod względem walorów kulturowych, teren nasz jest jednym z najciekawszych w Polsce!! Miło to usłyszeć z ust takich znawców.

Jerzy Organiściak   

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 20.11.2017 12:37
wtorek, 14.11.2017 16:45
1
poniedziałek, 13.11.2017 11:33
1
wtorek, 7.11.2017 14:00
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius