komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 17 stycznia 2018

Antoniego, Rościsława

Wizyta kolędników u ząbkowickich strażaków

piątek, 12.1.2018 12:00 , komentarze: 0 , odsłony: 321
kategorie artykułu:

10 stycznia strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich odwiedzili niezwykli goście – kolędnicy z klasy 3 A i 3 B ze Szkoły Podstawowej w Budzowie - filia w Grodziszczu. Dzieci zaśpiewały strażakom kilka kolęd i pastorałek oraz zaprezentowały krótkie jasełka.

Po występie artystycznym uczniowie zwiedzili budynek Komendy Powiatowej i oraz garaż Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. W dniu odwiedzin służbę na podziale bojowym ząbkowickiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej pełniła zmiana III pod dowództwem mł. bryg. Ryszarda Gerlacha.

Strażacy zapoznali młodych uczniów ze specyfiką służby, wyposażeniem samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz pozostałym sprzętem znajdującym się na wyposażeniu ząbkowickiej JRG.  Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy - zwijanie odcinków węży, przechadzki po dużych czerwonych samochodach strażackich cieszyły się dużym powodzeniem. W czasie wizyty oczywiście nie zabrakło pokazu zjazdu na rurze oraz zaprezentowania umundurowania bojowego strażaka.

 Na zakończenie wizyty, dzieci podziękowały strażakom za miło spędzony czas, a strażacy odwdzięczając się za piękny występ, poczęstowali uczniów słodkim upominkiem.

 

KP PSP Ząbkowice Śl.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 15.1.2018 10:15
sobota, 13.1.2018 15:51
40
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
ZGK Ząbkowice Śl.
Basen Fitness Aquarius
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa