komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 24 listopada 2017

Flory, Emmy

Wieczór autorski Roberta Baranowskiego

środa, 26.4.2017 07:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1154
kategorie artykułu:

21 kwietnia 2017 r. w Ząbkowickim Ośrodku Kultury w Ząbkowicach Śląskich odbył się Wieczór Autorski Roberta Baranowskiego. Pochodzący z Warszawy poeta w 2014 r. w wydawnictwie w Brodziszowie w serii literackiej Z szuflady poety wydał swój tomik wierszy Z perspektywy płomienia…. Spotkanie poprowadził jego wydawca dr Rafał Brzeziński.

Robert Baranowski, rocznik 1969, to poeta poszukujący swojej drogi. Jego wiersze ujęte są w realiach współczesnego świata. Nie ukrywa swojej religijności, a jego rozważania na temat człowieka mają wymiar egzystencjalizmu religijnego. W poezji Baranowskiego zauważamy wolę człowieka i jego bezpośredni wpływ na to kim jest. Człowiek w jego poezji dokonuje niezależnych wyborów wyrażając w ten sposób swoją wolność. Wolnością jest wybór drogi. Egzystencjalizmu Baranowskiego oparty jest na spokoju, na koogzystencji z rzeczywistością i naturą. Nie buntuje się wobec rzeczywistości, towarzyszy jej utrwalając ślad naszej egzystencji – człowieczeństwa. Natura tak jak wiara, nadzieja i miłość w twórczości Roberta Baranowskiego stanowią cztery filary życia. Jednak to miłość jest najważniejsza dla niego. Poeta po spotkaniu napisał:

„Otóż takie poety wspomnienie na gorąco… Niedalej jak wczoraj miałem okazję gościć w Ząbkowickim Ośrodku Kultury. Mój Wieczór Autorski poprowadził Rafał Brzeziński mój obecny Wydawca. Wydawać by się mogło kolejne spotkanie na drodze moich poetyckich doświadczeń. A jednak… Na długo pozostanie w mojej pamięci, a szczególne miejsce zajmie w sercu i to na stałe… Atmosfera… Klimat spotkania dostarczyły mi niezapomnianych, wręcz tak czuję dziś, niepowtarzalnych wzruszeń… Zasługa to Słuchaczy moich strof. Skupionych, wyciszonych w trakcie i pełnych spontanicznych refleksji tuż po zakończeniu. Szczególna w tym zasługa – jeszcze raz to podkreślę – moich Gości i zaangażowania z jakiego w przypadku Gospodarzy ZOK-u doświadczyłem. Za co wszystkim z serca jestem niezmiernie wdzięczny i zobowiązany. Tu muszę podkreślić zasługę prowadzącego. Rafał Brzeziński stanął na wysokości zadania, a wręcz w moim odczuciu wspiął się na jego szczyt. Uzyskał dla potrzeb atmosfery, klimatu to wszystko co mógł na drodze dialogu ze mną. Udało mu się wydobyć z zakamarków serca – mojego serca, to wszystko czym w ramach tego spotkania chciałem się ze Słuchaczami podzielić. Wielka to Jego zasługa za co ogromnie – chcę to podkreślić – jestem mu wdzięczny. Wszystkim obecnym serdecznie dziękuję za obecność i otwarcie na moje SŁOWO. Kończąc moje refleksje… Życzę każdej Poetce i Poecie takiego przyjęcia jakie zgotowali mi wszyscy Obecni. Poczułem kolejny raz zwycięstwo poezji nad prozą życia… Robert Baranowski”.

W dzisiejszym świecie warto sięgnąć po poezję Roberta Baranowskiego, który uważa że to „słowo” nadaje początek wszystkiemu w życiu człowieka. W tym zabieganym świecie warto zatrzymać się choć na chwilę i sięgnąć po jego poezję. W dzisiejszym świecie „słowo” szargane, deptane i poniewierane nie ma szans na uszanowanie. Wygrywają najczęściej „słowa” rzucane w przestrzeń dla poklasku, słowa wypowiadane byle jak, w pośpiechu, bez szacunku dla odbiorcy. Dla Roberta Baranowskiego „słowo” jest uświęcone i takim słowem dzieli się z nami.

 

info: brodziszow45.wordpress.com foto: UMiG Ząbkowice Śl.

 

 

Wasze komentarze

wtorek, 7.11.2017 14:00
piątek, 3.11.2017 12:55
czwartek, 12.10.2017 14:00
poniedziałek, 25.9.2017 13:00
czwartek, 21.9.2017 09:07
2
poniedziałek, 11.9.2017 14:52
1
środa, 5.7.2017 09:25
wtorek, 4.7.2017 09:36
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA