komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 18 listopada 2017

Romana, Klaudyny

Uczniowie zagrali w "Tajemnice Kamieńca"

środa, 8.11.2017 15:51 , komentarze: 0 , odsłony: 374
kategorie artykułu:

Klasa VIb ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim po raz kolejny pokazała, że jest stworzona do niebanalnych lekcji. Kończąc projekt Drogi Polaków na Dolny Śląsk, uczniowie wraz z nauczycielką języka polskiego przygotowali grę terenową Tajemnice Kamieńca. 

Wspólnie wybrano miejsca warte odwiedzenia i poszczególne grupy opracowały jego historię, ciekawe rebusy, zagadki i pytania na temat Kamieńca. Stworzono mapę gry i wreszcie nadszedł dzień, w którym uczniowie wyruszyli w teren. Na trasie gry znalazł się Czerwony kościółek, Kościół parafialny, staw, Pałac, Taras widokowy, Cmentarz sióstr Boromeuszek, ulica Szpitalna, Krzyż pokutny, Błonie i Stadion. Każda z grup świetnie się  przygotowała – uczniowie przedstawiali historię danego miejsca, przygotowali ukryte zagadki, uczestnicy poszukiwali ukrytych piórek, kropelek, pudełek z rebusami, krzyżyków. Wszyscy świetnie się bawili, a przy tym niepostrzeżenie zdobyli nowe wiadomości na temat miejscowości.

Przez całą trasę nauczycielka skrupulatnie zapisywała zdobyte punkty, a w szkole nagrodziła wszystkich odpowiednimi ocenami. Plansza gry terenowej wisi w klasie języka polskiego i być może posłuży kolejnym uczniom do zabawy i nauki.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
piątek, 17.11.2017 19:30
piątek, 17.11.2017 09:55
czwartek, 16.11.2017 12:15
czwartek, 16.11.2017 11:30
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele