komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 16 grudnia 2017

Albiny, Zdzisławy

Przed świdnickim sądem ruszył proces Kamila M.

wtorek, 28.11.2017 10:04 , odsłony: 8291
kategorie artykułu:

Ta zbrodnia wstrząsnęła nie tylko Ząbkowicami, ale i całym krajem. W styczniu 2017 roku 19-letni Kamil M. brutalnie zamordował swoją koleżankę, zadając jej ponad 100 ciosów nożem. Przed sądem okręgowym w Świdnicy właśnie ruszył proces. Kamilowi M. grozi dożywocie. 

W toku śledztwa ustalono, że oskarżony nie był wcześniej karany, a chwili zdarzania był trzeźwy i nie znajdował się pod działaniem żadnych środków odurzających lub substancji psychotropowych. Z uzyskanej opinii sądowo-psychiatrycznej wynika, że w chwili zdarzenia Kamil M. był poczytalny i zdawał sobie sprawę z tego co robi. Prokurator przyjął, że Kamil M. działał z zamiarem bezpośrednim zabójstwa swojej koleżanki oraz mając na względzie ilość i charakter zadanych pokrzywdzonej obrażeń – ze szczególnym okrucieństwem.

Kamil M. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, wyraził skruchę i złożył wyjaśnienia, w których opisał jego przebieg.

Do zdarzenia doszło 9 stycznia 2017 r. w Ząbkowicach Śląskich w budynku, w którym mieszkała 19-letnia pokrzywdzona wraz ze swoimi rodzicami. Oskarżony w godzinach przedpołudniowych przyszedł do swojej koleżanki, z którą wcześniej stanowili parę. W trakcie rozmowy Kamil M. wziął z kuchni nóż i zaatakował pokrzywdzoną zadając jej ciosy nożem po całym ciele. Pokrzywdzonej udało się wybiec z mieszkania na klatkę schodową, gdzie sprawca ją dogonił, zadał jej kilka uderzeń rękami, po czym ponownie zaczął zadawać ciosy drugim nożem, gdyż w pierwszym doszło do złamania ostrza.

 W wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok na ciele 19-letniej ofiary biegły stwierdził co najmniej 118 ran kłutych i ciętych umiejscowionych na całym ciele.

Po zdarzeniu sprawca zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich i opowiedział o tym co zrobił. W międzyczasie zadzwonił do matki i powiedział jej o zabójstwie. 

Kamilowi M.  za zarzucaną zbrodnię grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

 

 
piątek, 15.12.2017 10:05
2
piątek, 15.12.2017 09:53
9
środa, 13.12.2017 13:47
14
sobota, 9.12.2017 19:17
3
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa