komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 15 grudnia 2017

Niny, Celiny

Prawie pół miliona na sprzęt dydaktyczny i zajęcia dodatkowe w gminie Ziębice!

wtorek, 21.11.2017 10:55 , komentarze: 8 , odsłony: 1786
kategorie artykułu:

W grudniu tego roku rusza w szkołach gminny Ziębice projekt „Centrum Nauki w Gminie Ziębice”. Prawie pół miliona złotych zostanie przeznaczonych na zajęcia dodatkowe w szkołach oraz pomoce dydaktyczne.

fot. pixabay

 

Po podpisaniu w zeszłym tygodniu przez burmistrza Ziębic Alicję Birę oraz skarbnika umowy z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego można powiedzieć, że ciężka praca wielu osób została doceniona, a projekt stworzony na przełomie 2016 i 2017 roku dzięki zaangażowaniu dyrektorów i nauczycieli szkół z terenu Gminy Ziębice otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 500 000 zł. Koordynatorem działań w fazie tworzenia projektu było Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach. Jednak szczególne słowa uznania należą się dyrektorom szkół, w których realizowany będzie projekt: Magdalenie Pałasz – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach, Dorocie Hirkowskiej – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach, Elżbiecie Płonka-Cichowskiej – dyrektor Szkoły Podstawowej w Henrykowie oraz Mariuszowi Szczepanowskiemu – dyrektorowi Gimnazjum Publicznego w Ziębicach, a także koordynatorom projektu w każdej placówce: Agnieszce Bombie i Magdalenie Masłowskiej-Wójtowicz ze Szkoły Podstawowej w Henrykowie, Ewelinie Zawaryńskiej i Urszuli Trębacz- Chylińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach, Magdalenie Śledź z Gimnazjum Publicznego w Ziębicach oraz Dorocie Mikołajczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach.

- To dzięki ich wielomiesięcznej pracy budżet gminy Ziębice zostanie wzbogacony o prawie pół miliona złotych, a środki z projektu przeznaczone będą na zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży oraz doposażenie szkół w pomoce dydaktyczne w latach 2017-2019 - mówi Andrzej Regner dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach - Pozyskanie tak dużej kwoty to jedna sprawa. Teraz jednak przyszedł czas na równie wymagający, jeśli nie bardziej skomplikowany, dwuletni proces realizacji i wdrażania projektu w placówkach. A po zakończeniu projektu w 2019r. przyjdzie czas na jego rozliczenie. W proces ten włączył się   z pełnym zaangażowaniem Urząd Miejski w Ziębicach, a dokładnie Wydział Funduszy Zewnętrznych, Rozwoju i Promocji, którego naczelnikiem jest  Rafał Śledź. 

Dzięki fachowej pomocy pracowników wydziału  Mateusza Geronia i  Wojciecha Zioły rozpoczęto już we wrześniu pracę nad wdrożeniem projektu w szkołach.

- Dziękując wszystkim wyżej wymienionym osobom jestem przekonany, że całe przedsięwzięcie przyczyni się do wzbogacenia oferty edukacyjnej szkół oraz rozwoju intelektualnego naszych dzieci na miarę ich możliwości - dodaje Andrzej Regner.

 

 

 

Wasze komentarze

Nie no w Ziębicach jest cudownie i wspaniale.
wtorek, 21.11.2017 12:46 autor: Radek
tak miasto cudow
wtorek, 21.11.2017 12:52 autor: kazdy
dzisiaj, 5 godz temu
6
środa, 13.12.2017 13:47
13
sobota, 9.12.2017 19:17
3
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń