komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 23 listopada 2017

Adelii, Klemensa

Ponad 1,3 mln zł odszkodowań przysługuje pasażerom za problematyczne loty w wakacje

niedziela, 10.9.2017 09:39 , komentarze: 0 , odsłony: 152
kategorie artykułu:

Według danych AirHelp o odszkodowanie za problematyczne loty z i do Wrocławia podczas tegorocznych wakacji może ubiegać się 1040 pasażerów. Łączna wartość należnych rekompensat wynosi ponad 1,3 mln zł. Tymczasem, zaledwie 1% podróżnych jest świadomych swoich praw i składa wniosek o odszkodowanie.

Z roku na rok w Polsce coraz więcej osób podróżuje samolotami. Ciągły wzrost zainteresowania tym środkiem transportu przekłada się na rosnącą liczbę lotów, a co za tym idzie – również zakłóceń w podróży. Dane AirHelp to potwierdzają – za wakacje w 2015 roku 478 pasażerów wrocławskiego lotniska mogło ubiegać się o rekompensaty o wartości 510 tys. zł. Oznacza to, że na przestrzeni zaledwie dwóch lat liczba uprawnionych pasażerów oraz wartość odszkodowań wzrosły ponad dwukrotnie.

GDZIE LATAMY Z WROCŁAWIA?

Wśród najpopularniejszych kierunków z Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice numerem jeden była Warszawa (623 loty). Często realizowane były również połączenia z Monachium (207), Frankfurtem (174), Londynem – loty do Stansted (119) oraz Luton (69).

Które trasy otrzymały niechlubny tytuł „najbardziej problematycznych”? To na pewno połączenie z Shannon (Irlandia). 63% lotów do tego miasta, wykonanych w okresie wakacyjnym, było opóźnionych lub zostało odwołanych. Na drugim miejscu znalazła się relacja Wrocław – Lizbona – blisko 2/3 samolotów nie dotarło na miejsce docelowe punktualnie. Podium tego zestawienia zamyka trasa do Manchesteru, na której 38% kursów nie zostało zrealizowanych na czas.

NAJWIĘCEJ OPÓŹNIEŃ W ŚRODĘ PO POŁUDNIU

Z danych AirHelp wynika, że podczas tegorocznych wakacji najwięcej opóźnionych bądź odwołanych lotów, wykonanych z lotniska we Wrocławiu, było w środy. 24% samolotów w tym dniu nie dotarło na miejsce docelowe punktualnie. Najniższy wskaźnik zakłóceń odnotowano w niedzielę – 15% lotów odbyło się z utrudnieniami. Najgorszą porą dnia na podróż samolotem z Wrocławia jest natomiast popołudnie – w godzinach 12:00-15:59 35% kursów miało bowiem zakłócenia. W nocy (22:00-05:59) ten wskaźnik wyniósł zaledwie 1%.

JAK UZYSKAĆ ODSZKODOWANIE?

Rosnący ruch na niebie to nie zawsze same plusy – czasem skutkuje to niemiłymi dla pasażerów opóźnieniami. Dlatego warto wiedzieć jakie przysługują im prawa, by w uzasadnionym przypadku wnioskować o odszkodowanie lub o należny posiłek czy nocleg.

– Niestety, zaledwie 1% podróżnych jest świadomych swoich praw i składa wniosek o odszkodowanie. Można to zrobić samemu lub skorzystać z pomocy firmy Airhelp.pl, która  wyręcza w przeprowadzeniu tej procedury. Pasażer po wypełnieniu krótkiego i prostego formularza online od razu otrzymuje informację, czy przysługuje mu odszkodowanie. Jeśli wniosek jest zasadny, firma kompleksowo zajmie się uzyskaniem rekompensaty, również w razie potrzeby, reprezentując klientów przed sądami poza granicami kraju – mówi Natalia Gębska, Country Manager w Airhelp.pl.

Wybierając się w podróż samolotem, warto zainstalować na swoim telefonie aplikację AirHelp, ponieważ o należne odszkodowanie można ubiegać się jeszcze na lotnisku.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 14 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
1
wtorek, 21.11.2017 15:00
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele