komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 21 listopada 2017

Alberta, Janusza

Położyła torebkę na ławce i myła pomnik, po chwili torebki już nie było. Uważajcie podczas porządków na cmentarzu!

piątek, 20.10.2017 10:32 , komentarze: 1 , odsłony: 4571
kategorie artykułu:

Kobieta chciała posprzątać nagrobki bliskich na cmentarzu. Torebkę, w której były dokumenty i pieniądze położyła na ławce i zaczęła myć pomnik. Po chwili zauważyła, że torebka zniknęła. Złodziej wykorzystał nieuwagę kobiety. W ubiegłym roku przed Wszystkimi Świętymi w powiecie ząbkowickim doszło do kilku takich zdarzeń, dlatego policjanci już dziś apelują o niepozostawianie rzeczy bez dozoru.

W okresie poprzedzającym Święto Wszystkich Świętych spodziewać się można zwiększonej aktywności . Jak co roku w tym okresie przypominamy wszystkim o zachowaniu czujności.

- Kiedy porządkujemy groby nie pozostawiajmy bez nadzoru naszych rzeczy, w szczególności dotyczy to torebek, saszetek i innych cennych czy ważnych przedmiotów. Udając się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą niepotrzebnej ilości gotówki. Kiedy jesteśmy sami trzymajmy torebkę w zasięgu wzroku (najlepiej przewieszoną przez ramię, dopiętą do paska). Warto również czujniej spojrzeć na przechodzących, a w szczególności podejrzanie zachowujące się osoby, na przykład chodzące bez wyraźnego celu, zatrzymujące się i obserwujące krzątających się ludzi.  Nie ma się co oszukiwać, złodzieje na pewno będą starali się nie wyróżniać wśród odwiedzających cmentarze – mówi kom. Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

Należy również pamiętać, żeby nie pozostawiać cennych przedmiotów w samochodach zaparkowanych na przyległych do cmentarzy parkingach. Najlepiej, jeżeli na siedzeniach nie będzie nic, co przyciągnęłoby wzrok przestępców. Bagażnik jest najlepszym miejscem, ale pamiętać należy, by nie zostawiać w nim nic wartościowego. Okres wzmożonego ruchu świątecznego to również zagrożenia, jakie płyną ze strony złodziei kieszonkowych. Tam, gdzie znajduje się więcej osób, tam kieszonkowcy czują się jak ryba w wodzie: targowiska, duże supermarkety, bazary, zatłoczone cmentarze, nawet pełne w tym okresie kościoły mogą być miejscem, gdzie zadziałają złodzieje.

- Pamiętajmy, by przede wszystkim właściwie zabezpieczyć noszone przy sobie dokumenty i pieniądze. Nie trzymajmy ich w zewnętrznych kieszeniach a zwłaszcza w tylnych kieszeniach dżinsów. Wypchane portfelami tylne kieszenie to widok powszechny i wołający o pomstę do nieba. Portfel powinien znajdować się w wewnętrznych kieszeniach marynarki, czy kurtki, a ta powinna być zapięta. Torebka powinna znajdować się pod ręką, przyciśnięta ramieniem a nie na plecach. Niewłaściwe jest również noszenie portfela w reklamówkach z zakupami. Przecięcie ich to tylko chwila a hałasu żadnego. Uważajmy na zatłoczone miejsca, zwłaszcza kiedy obok nas tłok zrobi się niespodzianie, na przykład przy straganie na targowisku. To częsty sposób działania kieszonkowców którzy w ten sposób odwracają uwagę ofiary i zmniejszają jej „czucie" – dodaje rzecznik prasowa KPP w Ząbkowicach Śląskich.

 

Przede wszystkim jednak bądźmy czujni. Nasza czujność to bardzo skuteczna broń przeciwko złodziejom.

 

 

 

Wasze komentarze

niedziela, 19.11.2017 10:14
czwartek, 16.11.2017 09:51
5
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele