komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 17 grudnia 2017

Olimpii, Lazarza

Pobicia, rozboje, niszczenie mienia - 25 i 26-latek w areszcie

środa, 19.7.2017 10:06 , komentarze: 8 , odsłony: 12617
kategorie artykułu:

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg przestępstw. Na podstawie zebranego materiału i poczynionych ustaleń, funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym rozboje, w tym z użyciem niebezpiecznych narzędzi, pobicia, zniszczenie mienia i znieważenie funkcjonariusza publicznego. Sąd wobec obu mężczyzn zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Policjanci z Ziębic, w wyniku podjętych działań, ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 26 lat, podejrzanych o rozboje, również z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jeden z mężczyzn zaatakował też ratownika medycznego. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

- Do zatrzymania doszło po tym, jak w godzinach wieczornych młody mężczyzna idąc ulicami Ziębic został zaatakowany przez innych mężczyzn. Pokrzywdzony upadł na chodnik i został pobity. W momencie, gdy wypadł mu z kieszeni telefon i portfel, jeden z napastników zabrał telefon i uciekł - informuje podkom. Ilona Golec, rzecznik ząbkowickiej policji.

Pobity mężczyzna o zdarzeniu powiadomił policję. Funkcjonariusze w wyniku podjętych działań, szybko ustalili i zatrzymali 25-letniego napastnika. Zatrzymany mężczyzna był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u niego przeszło 2 promile alkoholu w organizmie. Podejrzany został przewieziony na komisariat. 

- Do komisariatu przyszedł też pokrzywdzony, by złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Ponieważ mężczyzna zaczął uskarżać się na ból, policjanci wezwali pogotowie. Gdy przyjechało pogotowie, przed komisariatem pojawił się inny mężczyzna, który chciał się dowiedzieć, co z jego zatrzymanym kolegą. Widząc ratowników medycznych, zaczął ich wyzywać i jednego z nich pchnął - dodaje podkom. Ilona Golec.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. W chwili zatrzymania miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. W wyniku dalszych czynności okazało się, że jest on drugim z napastników. Obaj podejrzani pozostali w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wykonania dalszych czynności z ich udziałem. Policjanci przeszukali też mieszkania zatrzymanych i u jednego z nich znaleźli maczety, nóż myśliwski, kominiarki oraz utracony telefon komórkowy. 

- Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie, na podstawie zebranego materiału i poczynionych ustaleń, policjanci udowodnili zatrzymanym rozboje, w tym z użyciem niebezpiecznych narzędzi, pobicia, zniszczenie mienia i znieważenie funkcjonariusza publicznego. Podejrzani usłyszeli już zarzuty - mówi rzecznik ząbkowickiej policji.

Sąd na wniosek prokuratury, zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. 

 

 

 

Wasze komentarze

Przerobić na asfalt najlepsze wyjście
środa, 19.07.2017 14:07 autor:
Dojechać ich. Patologia pierd......
środa, 19.07.2017 12:37 autor: x
wakacje są, w zimie nie będą pic
środa, 19.07.2017 10:58 autor: posa
ale patologia !!! za legalna prace sie wezcie a nie...
środa, 19.07.2017 10:50 autor: obiektyw
I tak powinno to działac do puchy z bandziorami
środa, 19.07.2017 10:35 autor: Obserwator
dzisiaj, 3 godz temu
2
środa, 13.12.2017 15:38
poniedziałek, 4.12.2017 08:32
5
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA