komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 13 grudnia 2017

Lucji, Otylii

Pielgrzymka, różaniec i córka świętej

środa, 11.10.2017 10:41 , komentarze: 1 , odsłony: 809
kategorie artykułu:

Prawie 2000 pielgrzymów z diecezji świdnickiej przybyło 7 października w Święto Matki Bożej Różańcowej do Strażniczki Wiary w Bardzie z doroczną Pielgrzymką Róż Różańcowych.

Tegoroczne obchody odbyły się wyjątkowo, bo bardzka bazylika była jednym z kościołów tzw. stacyjnych, czyli świątyń, w których wierni nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie łączyli się w tej samej godzinie na modlitwie.

Jednym punktów programu była konferencja, którą wygłosiła Gianna Molla, córka św. Joanny Beretty Molli. Gianna opowiadała o tym, jak wielkie znaczenie dla jej rodziców miała modlitwa na Różańcu.

– Zarówno moja mama jak i tata z ogromnym nabożeństwem podchodzili do modlitwy różańcowej. Kiedy moja mama rozeznała swoje powołanie, od razu pojechała do Lourdes, podziękować Maryi – mówiła Gianna Molla.

Burmistrz Krzysztof Żegański podziękował za wizytę wręczając kwiaty i upominek, podkreślając, iż to zaszczyt, że bardzka bazylika ma okazję gościć tak wyjątkową osobę.

Tuż po 11 odbyła się uroczysta Msza święta, której przewodniczył i homilię wygłosił bp. Ignacy Dec. Przypomniał zgromadzonym m.in. o początkach modlitwy różańcowej, które przypadają na XIII wiek. Wtedy przez pośrednictwo św. Dominika Kościół dostał w darze od samej Matki Najświętszej modlitwę różańcową.

– Był to trudny czas, Europa zmagała się ze schizmami i herezjami. Do tego społeczeństwo dotykały zarazy. Wtedy Pan Bóg dał Kościołowi modlitwę różańcową.- mówił bp. Ignacy Dec

Podczas Eucharystii Gianna Molla przekazała bazylice w Bardzie relikwie swojej mamy. poświęcono też obraz św. Joanny Beretty Molli, który wisi po lewej stronie przejścia do ołtarza.

– Obraz został namalowany przez Piotra Słowika z Chrzanowa. Chcemy, aby od tej pory raz w tygodniu w naszej parafii odbywało się nabożeństwo dla rodzin – tłumaczy proboszcz i kustosz o. Mirosław Grakowicz CSsR.

O 14.00 pielgrzymi wraz z biskupem za pośrednictwem Radia Maryja połączyli się ze wszystkimi w całej Polsce w akcji Różaniec do Granic. Nasz biskup wraz wiernymi na antenie odmawiał czwartą część Tajemnicy Radosnej.

Wierni przybyli w różnych intencjach. – Modliliśmy się za ojczyznę. Teraz nadchodzą ciężkie czasy i modliliśmy się o to, żeby nasz kraj przetrwał – mówi Maksymilian Zym.

Ja przyjechałam podziękować Maryi za ten rok, za wszystko co dla mnie czyni i za moich najbliższych.- mówi Danuta z Jedliny Zdroju.

Oprócz Barda w naszej diecezji – w ramach akcji Różaniec do Granic – wierni modlili się jeszcze w parafiach: św. Józefa w Głuszycy, Niepokalanego Poczęcia NMP w Złotym Stoku, Narodzenia NMP w Lądku Zdroju, św. Józefa Oblubieńca NMP w Stroniu Śląskim, św. Michała Archanioła w Kamieńczyku, św. Anny w Dusznikach-Zdroju-Zieleńcu, św. Bartłomieja Apostoła w Kudowie-Zdroju-Czermnej, św. Doroty w Radkowie i św. Michała Archanioła w Mieroszowie.

Warto przypomnieć, że akcja różańcowa odbywała się w 140. rocznicę objawień w Gietrzwałdzie, podczas którego Matka Boża prosiła o codzienne odmawianie Różańca. W tym roku przypada również 100. rocznica objawień w Fatimie, gdzie Maryja ponowiła swoją prośbę do wiernych.

UMiG Bardo, tekst źródło: www.swidnica.gosc.pl

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 19 godz temu
poniedziałek, 11.12.2017 12:16
poniedziałek, 11.12.2017 09:27
czwartek, 7.12.2017 10:53
5
środa, 6.12.2017 20:13
2
poniedziałek, 4.12.2017 09:52
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa