komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 11 grudnia 2017

Damazego, Waldemara

Pamięć o Sybirakach

środa, 20.9.2017 09:50 , komentarze: 0 , odsłony: 990
kategorie artykułu:

W ziębickim kościele pw. św. św. Piotra i Pawła odbyły się uroczystości związane z obchodami Światowego Dnia Sybiraka, które zorganizowało Koło Sybiraków w Ziębicach.

Po mszy św. koncelebrowanej przez ks. proboszcza Rafała Hoczka SChr, ks. porucznika Krzysztofa Deję, rektora i dyrektora Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie oraz o. Wiesława Rymarczyka OCist z Henrykowa, program artystyczny przedstawiła młodzież z Zespołu Szkół Samorządowych w Henrykowie.

Pod obeliskiem upamiętniającym Zesłańców Sybiru wiązanki kwiatów złożyły delegacje samorządów i placówek oświatowych. Powiat Ząbkowicki reprezentowany był przez starostę Romana Festera i wicestarostę Mariusza Szpilarewicza, gminę Ziębice reprezentowała burmistrz Alicja Bira, a asystę honorową pełniła kompania klas wojskowych z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Po uroczystości prezes ziębickiego Koła Sybiraków Marian Gwiazdowski podziękował młodzieży oraz pocztom sztandarowym za udział w uroczystości. Światowy Dzień Sybiraka obchodzony jest od 1991 roku w dniu, który upamiętnia napaść wojsk sowieckich na Polskę w 1939 roku.

 

Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 14 godz temu
czwartek, 7.12.2017 10:53
4
środa, 6.12.2017 20:13
2
poniedziałek, 4.12.2017 09:52
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius