komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 11 grudnia 2017

Damazego, Waldemara

MTB Jesień w Mieście Cudów – VIII edycja za nami

wtorek, 3.10.2017 10:11 , komentarze: 0 , odsłony: 561
kategorie artykułu:

Około 100 kolarzy stanęło na starcie tegorocznych zawodów MTB Jesień w Mieście Cudów. Maraton organizowany był przez Uczniowski Klub Sportowy „Kusy” oraz Publiczne Gimnazjum w Przyłęku. Współorganizatorami była gmina Bardo, w zawodach uczestniczyli też nasi czescy partnerzy, ponieważ wydarzenie było elementem realizacji mikroprojektu ze środków Europejskiej Współpracy Terytorialnej w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis „Nie znamy się, poznamy się”.

Niedzielne przedpołudnie powitało wszystkich słońcem, dopisali też zawodnicy z bliższych i dalszych stron! Dzieci i dorośli przybyli ze swoimi rowerami, by stanąć w zawodach i podczas zdrowej rywalizacji sprawdzić swoje siły i hart ducha.
By dodać energii można było za symboliczny datek na Klub Sportowy Kusy zakupić pyszne ciasto przygotowane przez gimnazjum. Na pochwałę zasługują też medale i statuetki, które zostały ręcznie wykonane i są oryginalną pamiątką i trofeum dla zwycięzców zawodów!

Zawody stały się motorem do promowania aktywnego wypoczynku wśród społeczeństwa, szczególnie wśród mieszkańców miasta i gminy Bardo oraz czeskich partnerów, jak i przedstawienie walorów turystycznych Gór Bardzkich przez aktywną turystykę rowerową i kolarstwo górskie. Dzięki międzynarodowemu projektowi „Nie znamy się, poznamy się” kolarze mogli nawiązać nową współpracę pomiędzy mieszkańcami terenów przygranicznych ze szczególnym uwzględnieniem aktywności fizycznej.

1 października po godz. 10.00 jeszcze przed rozpoczęciem głównych zawodów o medale walczyli najmłodsi. Najliczniejszą grupę w tych kategoriach wiekowych stanowili zawodnicy reprezentujący lokalne kluby sportowe m.in. FO Salamandra z Barda.

Punktualnie o godz. 11.15 burmistrz Barda Krzysztof Żegański ogłosił start i rozpoczął się główny wyścig rajdu MTB, na którym zawodnicy rywalizowali na dwóch różnych etapach: MINI – o długości 20 km oraz MEGA – na dystansie 35 km.

W kategorii mini OPEN najlepszy okazał się Jan Piasecki z Bielawy, który 20-kilometrowy dystans pokonał w czasie 46 minut i 38 sekund. Zaraz za nim na metę wpadł Michał Gołębiewski również reprezentujący UKS Dream-Bike Bielawa, a miejsca na podium dopełnił Paweł Kulikowski z Kłodzka, docierając na metę po 47 minutach i 44 sekundach.

Wśród pań na dystansie mini OPEN rywalizowały tylko dwie zawodniczki. Paulina Bernaczek okazała się szybsza od Karoliny Lesków (obie UKS Kusy Bardo) i zwyciężyła kategorię kobiet z czasem 56 minut i 20 sekund, dojeżdżając na metę prawie dziesięć minut szybciej od swojej klubowej koleżanki.

Na dystansie mega OPEN zwycięstwo powędrowało do Mikołaja Dziewy z SGR Specialized, który zameldował się na mecie po 1 godzinie 28 minutach i 56 sekundach. Bardzianin zwycięstwo odniósł po emocjonującym finiszu, na którym okazał się szybszy od Tomasa Sevcu z Police nad Metuji w Czechach. Trzecia lokata także przypadła Czechowi. Był nim Lukas Cap, który do zwycięzcy stracił ponad dwie minuty. Zwycięzca oprócz statuetki i nagród rzeczowych otrzymał nagrodę finansową w wysokości 300 zł. Czesi za drugie i trzecie miejsce zgarnęli kolejno 200 i 100 zł.

Wśród pań na dystansie mega OPEN pierwsze miejsce także powędrowało do Czech, a konkretnie do Ajany Adamkovej z Trutnova, która jako jedna z dwóch kobiet zmierzyła się z dystansem. Na trasie była też bardzianka Justyna Zając, lecz po przejechaniu dystansu mini zdecydowała się zejść z trasy. Zwyciężczyni oprócz nagród rzeczowych i statuetki także otrzymała nagrodę w wysokości 300 zł.
Wyniki poszczególnych kategorii można zobaczyć TUTAJ

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia finansowego oraz za pomoc przy organizacji zawodów MTB Jesień w Mieście Cudów.

 

UMiG Bardo

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 6 godz temu
czwartek, 7.12.2017 10:53
4
środa, 6.12.2017 20:13
2
poniedziałek, 4.12.2017 09:52
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.