komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 18 listopada 2017

Romana, Klaudyny

Marchewkowe Pole- uzdrawiająca moc marchewki - w ząbkowickiej Szansie

środa, 8.11.2017 18:00 , komentarze: 0 , odsłony: 338
kategorie artykułu:

31 października 2017 roku w Auli Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Ząbkowicach Śl. Odbyło się podsumowanie projektu zrealizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży SOSW „Szansa” w Ząbkowicach Śl.

Celem projektu było stworzenie młodzieży ze środowiska małomiasteczkowego ciekawej oferty zajęć pozalekcyjnych i możliwości   samodzielnego  wykonywania  zadań projektowych. Zadania projektowe ukierunkowane były na   propagowanie  zasad zdrowego odżywiania, zwrócenia uwagi na duże właściwości odżywcze jakie posiada marchewka – wszystkim znane, tanie  i ogólnodostępne warzywo. Projekt realizowany był w okresie od  kwietnia do października 2017 r.

Marchewkową  przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w zakładzie produkcyjnym „Carota” w Bardo Śl., - młodzież poznała proces pozyskiwania marchewki, jej sortowanie, pakowanie i sposoby przechowywania.

 Ciekawym i pełnym nowych smaków było spotkanie z dietetykiem, które  pozwoliło wprowadzić zainteresowanych w świat witaminowego bogactwa  i zdrowej  żywności. Realizacji projektu towarzyszył także konkurs plastyczny, który został ogłoszony w szkołach podstawowych na terenie gminy Kamieniec Ząbkowicki i w  Budzowie. Tematem prac było marchewkowe pole.

Prace, które napłynęły na konkurs,  wyeksponowane zostały w auli Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Ząbkowicach Śl.

Podsumowanie projektu nastąpiło 31 października  - na spotkaniu w auli SOSW  wręczono  nagrody  laureatom  konkursu plastycznego. Podczas spotkania można było także  spróbować potraw zawierających  marchewkę: marchewkowe ciasto, babeczki, sok, tosty, ślimaczki, przekąski, frytki, dipy- wykonane własnoręcznie przez młodzież uczestniczącą w  projekcie.

Realizacja  projektu pozwoliła wszystkim uczestnikom zmienić niewłaściwe nawyki żywieniowe i niezdrowe, słodkie i kaloryczne przekąski zastąpić przebogatą  w  witaminy i wartości odżywcze, kolorową i smaczną marchewką  -  w myśl zasady  „Marchewka odporność ci da, bo moc witamin ma”!


W imieniu dzieci i młodzieży - podopiecznych Stowarzyszenia „SZANSA”, podziękowania za okazaną  pomoc i wsparcie podczas realizacji projektu składamy : Staroście Ząbkowickiemu i  Zarządowi Powiatu Ząbkowickiego, Kierownikowi Wydziału Promocji, Oświaty i Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Ząbkowicach Śl. ,Prezesowi  Zakładu Produkcyjnego Carota w Bardo Śl., Dietetykowi oraz Dyrektorowi  SOSW w Ząbkowicach Śl.

Projekt współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich.

 

Tekst Monika Hut- Rozmis

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
piątek, 17.11.2017 19:30
piątek, 17.11.2017 09:55
czwartek, 16.11.2017 12:15
czwartek, 16.11.2017 11:30
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń