komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 22 października 2017

Halki, Filipa

Krzysztof Woliński zaprasza i poleca: DĘTY, DREWNIANY I MŁODOŚĆ I... SAX*

poniedziałek, 25.9.2017 09:43 , komentarze: 0 , odsłony: 206
kategorie artykułu:

Krzysztof Woliński zaprasza i poleca:

 

DĘTY, DREWNIANY I MŁODOŚĆ I... SAX*

            Kolejny, 3. koncert  25. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego, któremu patronuje Karl Ditters** z Dittersdorfu odbędzie się tym razem w uzdrowisku Jesenik (Jesionik). W uczcie dla miłośników muzyki w „Sali zwierciadlanej” Uzdrowiska „Priessnitza”*** wystąpi kwartet saxofonowy „ATAM”  w składzie:  Alźbeta Klasova - saksofon sopranowy, Alźbeta Kaćmarova  - saksofon altowy,  Tereza Novotna -  saksofon tenorowy oraz Matej Trojan – saksofon barytonowy.

            W programie kwartetu utwory J.S.Bacha, E. Bozzy, J. Francaix, S. Barbera, P. Lantiera, T. Blinko oraz P. Itturalde, a dodatkowych przeżyć estetycznych dostarczy sceneria wnętrz, w której wystąpią artyści w czwartek 28 września br. o godz. 19.00

**********************

            Informacje o drodze dojazdowej. Dojazd do uzdrowiska drogą nr 60 od przejścia granicznego Paczków-Bily Potok, w kierunku Javornika, a następnie obwodnicą tego miasta w kierunku Jesenika. W Jeseniku należy się udać drogą nr 44  w kierunku Mikulowic. W mieście należy kierować się do Laźni (uzdrowiska). Oznakowanie drogi jest bardzo dobre, a w samym uzdrowisku można zaparkować na jednym z licznych parkingów.

**********************

            Na koncert można nabyć bilety, tuż przed rozpoczęciem, a cena wstępu to 150 koron (normalne) i 100 (ulgowe dla dzieci, studentów i seniorów)****.  Organizatorzy proszą o posiadanie koron czeskich, gdyż nie ma możliwości wymiany waluty  na miejscu ani płacenia kartą.

Krzysztof Woliński

_______________________

*/ Adolf Sax – belgijski konstruktor saksofonu

**/ Karel Ditters von Dittersdorf - austriacki barokowy kompozytor i muzyk. Jest autorem 50 oper i 200 symfonii. Połowę swojego życia spędził na Śląsku, z czego kilka lat mieszkał w Javorniku.

***/ Vincenz Prisnitz uznawany za kontynuatora i wskrzesiciela metod hydroterapii, któremu zawdzięczamy „prysznic”

****/ aktualny kurs wymiany to ok. 16,60 złotych za 100 koron czeskich.

 

 

Wasze komentarze

piątek, 20.10.2017 13:31
środa, 18.10.2017 08:54
4
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius