komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 15 grudnia 2017

Niny, Celiny

Dziki do odstrzału

czwartek, 12.10.2017 13:29 , komentarze: 20 , odsłony: 4383
kategorie artykułu:

- W związku z koniecznością wzmożonych działań prewencyjnych zmierzających do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się afrykańskiego pomoru świń na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, a także w celu wykonania planu pozyskania zwierzyny łownej Nadleśnictwo Bardo Śląskie zaprasza myśliwych z sąsiednich kół łowieckich oraz miejscowych rolników do polowania na dziki w Ośrodku Hodowli Zwierzyny - informuje Nadleśnictwo Bardo.

fot. Nadleśnictwo Bardo

 

- Za odstrzał wszystkich pozyskanych dzików, za wyjątkiem odyńców o długości szabel powyżej 139 mm, opłaty nie będą pobierane - dodaje nadleśnictwo.

Przypomnijmy, że jeszcze w 2016 roku Minister Środowiska podjął decyzję o rozrzedzeniu populacji dzików w całym kraju.

Jak informuje ministerstwo, koncepcja wprowadzenia całorocznego okresu polowań na dziki w całym kraju wynika przede wszystkim z konieczności podjęcia wszelkich możliwych działań zmierzających do maksymalnego ograniczania liczebności populacji dzika w związku z odnotowywanym ostatnio szybkim rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń (ASF). Dziki powodują także duże szkody w rolnictwie.

 

 

 

Wasze komentarze

GLUPOLE NIEWIEDZA CO DZIK POTRAFI ZROBIC A GLOS ZABIERAJA JAKCI SZKODA TO SIE PRZEJC I ZOBACZ CO DZIK POTRAFI JAKA SZKODE WYRZADZA
środa, 18.10.2017 15:50 autor: TO JA

Życzę wszystkim tym którzy pozbawią zwierzęce dziecko matki żeby spotkalo ich to samo
sobota, 14.10.2017 21:09 autor: kaaa

A ja tobie życzę parasola w du....
niedziela, 15.10.2017 18:28 autor: r

my tobie też
wtorek, 17.10.2017 15:04 autor:

Jak Leśniczym Łowieckim był Marek Żurawski to plan był w 100% wykonany, szkody zapłacone, rolnicy zadowoleni i jeszcze pieniądze zostały. Po umięjetnych zmianach kadrowych przeprowadzonych przez poprzedniego szefa zmieniło się wiele. Nowy Leśniczy nie miał czasu na polowanie bo zajmował sie czym innym. I to jest powodem rozpaczliwych kroków co do wykonania planu
piątek, 13.10.2017 09:50 autor:

C.w.e.l.e i psychopaci mam nadzieje ze sobie przy okazji nawzajem poodstrzelacie te puste łby. Ludzie gownojady wiecej chorób roznosza i nikt ich nie wybija. Odpierd.....ie sie od tych biednych zwierząt. Nie będziecie ich żreć to sie od nich nie zarazicie. Myśliwi czujecie sie facetami patrząc w oczy umierającej niewinnej i bezbronnej istoty. Dla mnie nie macie jaj i zwykle z was ci..y.stancie do walki z równym sobie.
piątek, 13.10.2017 20:02 autor: kaaa

Ekolog się ku...... znalzl
piątek, 13.10.2017 22:14 autor: misiu

Też mi przywilej.....bezpłatnie.....lasy powinny płacić za odstrzal....za czas.....za koszty poniesione z organizacja polowania....i może w końcu skoczy się ten szantaż jakim sie kierują lasy w związku z asf....hanba
czwartek, 12.10.2017 14:31 autor: Lowca

No a za co ma wyplate lesniczy lowiecki?
piątek, 13.10.2017 03:16 autor:

Ryba psuje się od ....gory
czwartek, 12.10.2017 20:47 autor: Xxxxx

Wszyscy pseudo...ekolodzy są w puszczy
czwartek, 12.10.2017 20:44 autor: Xx

a gdzie teraz Są EKolodzy,
Ludzie przeciwko Myśliwym? Jak to tak można wybić ?
Ale dobrze się dzieje że nadleśnictwa się proszą o udział w polowaniach.
czwartek, 12.10.2017 20:27 autor: Xxx

Gdyby tzw. minister rolnictwa Jurgiel zamiast spać (nawet w Sejmie podczas obrad) dwa lata temu zaczął robić to za co mu płacą, już byłoby po problemie z "pomorem świń". Pozdrowienia dla miłośników wieprzowinki !
czwartek, 12.10.2017 19:25 autor: xxx

Kolejny wymysł ministra Szyszki żeby się przypodobać myśliwym. Fajna sprawa. Do odstrzału kilkadziesiąt tysięcy dzików. Drzewa wytną dla szmalu, zwierzęta wybiją. Alleluja i do przodu !
czwartek, 12.10.2017 16:36 autor: xxx

Akurat tutaj ma rację
czwartek, 12.10.2017 17:05 autor: Gosc

dzisiaj, 9 godz temu
7
środa, 13.12.2017 13:47
13
sobota, 9.12.2017 19:17
3
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA