komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 19 października 2017

Ziemowita, Jana

Kontrola DUW w szpitalu po sporze o nieprzyjęcie pacjenta

wtorek, 10.10.2017 19:39 , komentarze: 46 , odsłony: 18590
kategorie artykułu:

3 sierpnia pogotowie ratunkowe na SOR ząbkowickiego szpitala przywiozło mężczyznę  z urazem głowy. Lekarz odmówił przyjęcia do szpitala, do czego próbowała przekonać go załoga pogotowia. Ostatecznie mężczyzna został przewieziony kartką do Janowca w gminie Bardo, skąd LPR-em został przetransportowany do szpitala w Polanicy. W tej sprawie DUW przeprowadził w szpitalu kontrolę, która nie wykazała nieprawidłowości w zachowaniu lekarza.

fot. OSP Bardo, przekazanie poszkodowanego zespołowi LPR w Janowcu

 

Przypomnijmy, że 3 sierpnia na ul. Armii Krajowej w Ząbkowicach Śląskich doszło do nieszczęśliwego wypadku, mężczyzna spadł ze schodów. Na pomoc wezwano pogotowie ratunkowe, które przetransportowało mężczyznę z poważnymi urazami głowy do ząbkowickiego szpitala. Lekarz dyżurny SOR i lekarz anestezjolog odmówili przyjęcia pacjenta do szpitala, stwierdzając, że stan poszkodowanego wymaga przewiezienia go do szpitala na oddział intensywnej terapii lub neurochirurgii. Doszło do przepychanki słownej między ratownikami a lekarzem. Jak informowała Gazeta Wrocławska, o sprawie zawiadomiono lekarza koordynatora ratownictwa medycznego, który zlecił, by pacjenta przyjęto do szpitala, lekarz nadal jednak się na to nie zgadzał.  Gazeta Wrocławska podawała także, że lekarze na SOR wykonali poszkodowanemu  tylko badanie wstępne (bez badania tomografii komputerowej), na podstawie którego ocenili, że potrzebuje on interwencji neurochirurga. W między czasie stan pacjenta się pogorszył, trzeba go było zaintubować. Wtedy Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz lekarz koordynator zadecydowali o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (więcej tutaj)

Aby nie tracić czasu podczas czekania na przylot śmigłowca, pogotowie ratunkowe przewiozło mężczyznę do Janowca, skąd helikopterem został zabrany do szpitala w Polanicy Zdroju.

Jak informuje EMC Instytut Medyczny S.A., w związku z nieprzyjęciem poszkodowanego do szpitala, w ząbkowickim szpitalu Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu przeprowadził niezapowiedzianą kontrolę.

- Kontrola wykazała, że  w nocy z 3 na 4 sierpnia lekarz SOR ze Szpitala św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich postąpił prawidłowo, decydując o konieczności transportu  pacjenta z urazem głowy  do szpitala w Polanicy Zdroju. Wszystkie świadczenia w szpitalu zostały wykonane zgodnie z prawem, a odmowa przyjęcia była uzasadniona i wynikała z braku dostępności świadczeń z zakresu neurochirurgii – mówi Anna Szewczuk-Łebska, rzecznik prasowy szpitala.

W protokole pokontrolnym oceniono, że czynności podjęte przez personel medyczny SOR przy pacjencie zostały wykonane w sposób właściwy. Po zaintubowaniu pacjenta, podjęte zostały wszelkie możliwe działania, mające na celu w jak najkrótszym czasie przetransportowanie chorego do szpitala w Polanicy Zdroju za pośrednictwem Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz Lotniczego Pogotowia Ratowniczego.

- Pacjent, przywieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do SOR w Ząbkowicach Śl., trafił na salę resuscytacyjno-zabiegową, gdzie lekarz dyżurny przeprowadził wstępne badanie. Po uzyskaniu oceny stanu zdrowia zadecydował o konieczności szybkiego transportu do szpitala w Polanicy Zdroju, który ma oddział neurologiczny oraz neurochirurgiczny. Decyzja ta wynikała z braku możliwości zapewnienia na miejscu opieki tego rodzaju – tłumaczy rzecznik.

–  Cały zespół był poruszony tamtymi wydarzeniami. Kierowaliśmy się wyłącznie dobrem pacjenta i cieszymy się, że kontrola to potwierdziła – powiedziała Alicja Kulawiec, dyrektor Szpitala św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich.

W protokole przekazanym dyrektorowi ząbkowickiego szpitala stwierdzono, że po przeprowadzeniu oceny realizacji obowiązków lekarza SOR, zespół kontrolny nie dopatrzył się uchybień w tym zakresie i w związku z tym nie przedstawiono także żadnych zaleceń pokontrolnych.

 

 

Wasze komentarze

jesdyny minus tego szpitala to bardzo dlugie oczekiwanie w przychodni obok i nie daj Boze dr sroka na dyzurze,ktory owszem jest dobrym neurologiem ale pracowac w przychodni nie powinien,gdyz czesto sa przyjmowane dzieci...
wtorek, 10.10.2017 23:37 autor: ob

Jaki rzad takie jego instytucje i oni odpowjadaja za bajzel w tym kraju
środa, 11.10.2017 10:48 autor: gosc

Słynny szpital w Ząbkowicach- lepiej nie chorować i tam nie trafić bo jak się trafi to traktują jak psa (chociaż nie, psa się lepiej traktuje) zwłaszcza jak się tam trafi nocą to już w ogóle przepraszać że się przyjechało...
środa, 11.10.2017 17:36 autor: Pacjent

Ten szpital świętej Antoniego to masakra jest a ordynator co zaniego za ordynator że nie umie wziasc się za personel niedoścignionym że personel zaraza bakteria paciorkowcempacjentow to jeszcze trują pacjentów ten szpital to jest poprostu wykańczalnia smród i ubustwo dziwię się że ten szpital jeszcze funkcjonuje
środa, 11.10.2017 16:04 autor: Renia

W tym szpitalu liczy się kasa i siła Przeżycia wszystkim, którzy odwiedzą szpital życzę dużo zdrowia i omijać ten szpital z daleka
środa, 11.10.2017 17:04 autor:

Nikomu nie życzę tam trafic,a szczegolnie na porodowke poki ordynatorem jest dr D. Brak szacunku do kobiety, chamstwo,krzyki i ogladanie facebooka kiedy Ty prosisz o pomoc. Odebrac prawa do zawodu poloznym i do kamieniolomow...
środa, 11.10.2017 10:50 autor: Tk

Duży c.... j w d... ę jeden w gardło drugi w d... ę. Pozdrawiam służbę zdrowia!! Tak trzymać
wtorek, 10.10.2017 19:52 autor:

Ten szpital to ogólnie porażka,kiedys pojechałam z dzieckiem chorym i czekałam dwie godziny w poczekalni i na pomoc się nie doczekałam!!!!!!!
Tam przyjmują tylko po znajomosci i pozostali pacjęci mogą umierac !!!!!!!!!!
środa, 11.10.2017 10:17 autor: Anetka

ludzie z Ząbkowic narzekają na szpital w Ząbkowicach, ludzie z Kłodzka narzekają na szpital w Kłodzku, ludzie z Polanicy narzekają na szpital w Polanicy, a ludzie z Nysy narzekają na szpital w Nysie... taka jest prawda
środa, 11.10.2017 08:35 autor:

Dlaczego śmigłowiec LPR nie lądował w Ząbkowicach, gdzie jest do tego wyznaczone miejsce?
wtorek, 10.10.2017 23:58 autor: hipokrates

Nie moogę nažekać a dosyć często potrzebuję pomocy
środa, 11.10.2017 07:21 autor: Czytelniczka

Moze ktoś się tam za nich wszystkich w tym szpitalu wezmie wkoncu i zrobi porządek a Pani w recepcji to miejsca pracy pomyliła....
środa, 11.10.2017 05:49 autor:

Mojemu ojcu z rana zabieg na przepukline po zabiegu przywieziono go zakrwawionego i tak leżał do popołudnia dopóki ja nie przyjechałem w odwiedziny i szumu nie zrobiłem aby pościel mu nie zamieniono i go umyto. A pielęgniarki z pretensjami do mnie ze aferę robię.
środa, 11.10.2017 00:45 autor: Syn

Bo szpital w Ząbkowicach nie stawia na leczenie pacjentów tylko na zysk pieniężny dla szpitala. Ja po spadnieciu z drabiny i z złamaną kością pięty i z rozerwania skóra kostki byłem w tym szpitalu zszywany bez zadnego znieczulenia. Co spowodowało ze siostrzeniec jeszcze raz musiał mnie wieczorem przywozic aby założono kolejne szwy bo źle mnie pozszywano ale już z znieczulenie.
środa, 11.10.2017 00:34 autor: Pacjent

Niektorzy z pogotowia cpaja,nie kumaja o co chodzi,i po co przyjechali.i jadą z powrotem.A na nastepny dzien .Facet znalazł sie w szpitalu specjalistycznym.Z pomoca pogotowia z innego miasta.Zwolnic dyscyplinarnie.Zamknąc SOR i caly szpital.Wszystkie nasze składki przecpaja!!!!
wtorek, 10.10.2017 23:15 autor: Hela.

Nie chyba padne ze śmiechu... komentarze powalają... Jakby został i nie przeżył, bo nie ma odpowiedniego oddziału to Źle..lekarz podjął dobrą decyzje też źle... Nie macie gdzie sie wyszczekać ratlerki to piszecie bzdury by tylko coś napisać...
wtorek, 10.10.2017 20:54 autor:

Moim zdaniem to nie szpital tylko wykanczalnia zakład pogrzebowy tam trawić to już czarny worek nic więcej Masakra
wtorek, 10.10.2017 22:57 autor:

Szczerze to nie chciałabym trafić do tego szpitala.Rodziłam w tym szpitalu 2 razy,drugi poród to koszmar jeśli chodzi o opiekę pielęgniarek i lekarza gdy odeszły mi wody sama na kolanach musiałam ścierać ręcznikiem papierowym do tego na sale porodową nikt nie pomógł mi dojśc w czasie porodu położna obecna a lekarz zajęty grą na komputerze i to ma być opieka nie sądzę.
wtorek, 10.10.2017 21:30 autor: Mili


Ten szpital to wykańczalnia ludzi mają podpisane zakładem pogrzebowym tylko chyba na tym zarabiaja
wtorek, 10.10.2017 22:53 autor: Aga

Przecież lekarze zawsze są będą bezkarni. Ręka rękę myje...
wtorek, 10.10.2017 20:01 autor:

To prawda
wtorek, 10.10.2017 22:16 autor: Ja

No ten szpital to wgl porażka, podstawowe oddziały " do wypoczywania " bo jak cięższy przypadek to odsyłają do innego szpitala bo lekarz mimo badań i tak nie wie co dolega. Lepiej nie mieć trudnego porodu w nocy bo jakby była konieczna cesarka to nie ma anestezjologa ( w sumie po co w szpitalu anestezjolog w nocy jak tam lecą tylko planowane zabiegi głównie ) podejście do pacjenta bardzo słabe, no po prostu porażka szpital, strach mieć tutaj w okolicy wypadek, udar czy zawał bo i tak wiozą na polanicę od razu :)
wtorek, 10.10.2017 21:40 autor: to byłem ja

W tym szpitalu nie ma szans na pomoc, czy ,,mają dostępność świadczeń z zakresu,, czy też nie.
wtorek, 10.10.2017 21:17 autor: k

Lekarzem, może zostać, każdy kto ma w głowie jak zarobić kasę. Nie liczą się, żadne sentymenty.. kasa ma być, czy żyje czy nie kasa
wtorek, 10.10.2017 20:47 autor:

I chwała Bogu, że ten Pacjent nie pozostał w tym szpitalu, ma szanse żyć!
wtorek, 10.10.2017 20:38 autor:

Czy coś się stało? O co tu chodzi?
wtorek, 10.10.2017 19:47 autor:

czwartek, 12.10.2017 13:29
20
czwartek, 12.10.2017 11:10
5
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń