komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 15 grudnia 2017

Niny, Celiny

Obcokrajowcy za zakupy zapłacili nieważnym 500 zł

czwartek, 5.10.2017 16:21 , komentarze: 17 , odsłony: 15270
kategorie artykułu:

Do niecodziennej sytuacji doszło w tym tygodniu w jednym z dyskontów na terenie Ząbkowic Śląskich. Obcokrajowcy, którzy robili tam zakupy zapłacili za nie nieważnym banknotem 500 złotowym.

W dyskoncie na ul. Piastowskiej w Ząbkowicach Śląskich, trzech mężczyzn, obcokrajowców –   świadkowie twierdzą, że posługiwali się językiem innym niż polski – zrobiło zakupy i zapłaciło za nie banknotem 500 złotowym, ale wycofanym z obiegu.  Kasjerka, być może przez nieuwagę, przyjęła pieniądze. Kiedy w sklepie spostrzeżono się, co zaszło, powiadomiono policję.

Przypomnijmy, że w Polsce od 10 lutego 2017 roku w obiegu jest banknot o nominale 500 zł z wizerunkiem króla Jana III Sobieskiego, który prezentujemy poniżej.

 fot. Narodowy Bank Polski

 

Wasze komentarze

Mozliwe ze nawet nie wiedzieli ze jest nie wazny . . .
niedziela, 08.10.2017 15:14 autor:

Trzeba dobrze się pilnować.Bo manko to chyba kasjerka pokryje?
sobota, 07.10.2017 09:10 autor: Eb

Jak kasjerka chodziła do gimbazy to co ona może wiedzieć o kosciuszce...
piątek, 06.10.2017 09:55 autor:

Zapłacili jej Kościuszką?
czwartek, 05.10.2017 20:21 autor: kalkstein

Rzeczywiście, można się pomylić ;)
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kra
j/to-juz-20-lat-pamietasz-jeszcze-stare-
banknoty/kgrvg
piątek, 06.10.2017 08:40 autor: Kościuszko

dzisiaj koło biedronki na os Słonecznym trzech ciapatych się kręciło chyba stare vw polo na niemieckich tablicach..
czwartek, 05.10.2017 21:37 autor: ząbkowiczanin

Znając życie to Cygan w garniturze mówiący po niemiecku dla niepoznaki......ten co na autostradzie niby że niema polskich pieniędzy prosi o zatankowanie pojazdu pokazując niemcowskie dokumenty.
piątek, 06.10.2017 08:03 autor: Inspektor cluso.

Swoją drogą nie ogarniam, jak można tak bezrefleksyjnie przyjąć 500 złotych bez oględzin i sprawdzenia. W obiegu są śladowe ilości tego nominału, nie więcej niż 5% banknotów.
czwartek, 05.10.2017 21:21 autor: kalkstein

Jak to ???????????? Skoro wypuścili taki banknot to znaczy że był ważny ,z kąt mamy wiedzieć że złodzieje wycofali ten nominał ?
czwartek, 05.10.2017 20:28 autor: KOLO

ciekawe ile jeszcze reszty dostali
czwartek, 05.10.2017 18:24 autor:

czwartek, 14.12.2017 08:58
czwartek, 14.12.2017 08:53
środa, 13.12.2017 19:14
środa, 13.12.2017 15:38
środa, 13.12.2017 10:19
wtorek, 12.12.2017 14:41
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA