komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 19 października 2017

Ziemowita, Jana

Obcokrajowcy za zakupy zapłacili nieważnym 500 zł

czwartek, 5.10.2017 16:21 , komentarze: 17 , odsłony: 14734
kategorie artykułu:

Do niecodziennej sytuacji doszło w tym tygodniu w jednym z dyskontów na terenie Ząbkowic Śląskich. Obcokrajowcy, którzy robili tam zakupy zapłacili za nie nieważnym banknotem 500 złotowym.

W dyskoncie na ul. Piastowskiej w Ząbkowicach Śląskich, trzech mężczyzn, obcokrajowców –   świadkowie twierdzą, że posługiwali się językiem innym niż polski – zrobiło zakupy i zapłaciło za nie banknotem 500 złotowym, ale wycofanym z obiegu.  Kasjerka, być może przez nieuwagę, przyjęła pieniądze. Kiedy w sklepie spostrzeżono się, co zaszło, powiadomiono policję.

Przypomnijmy, że w Polsce od 10 lutego 2017 roku w obiegu jest banknot o nominale 500 zł z wizerunkiem króla Jana III Sobieskiego, który prezentujemy poniżej.

 fot. Narodowy Bank Polski

 

Wasze komentarze

Mozliwe ze nawet nie wiedzieli ze jest nie wazny . . .
niedziela, 08.10.2017 15:14 autor:

Trzeba dobrze się pilnować.Bo manko to chyba kasjerka pokryje?
sobota, 07.10.2017 09:10 autor: Eb

Jak kasjerka chodziła do gimbazy to co ona może wiedzieć o kosciuszce...
piątek, 06.10.2017 09:55 autor:

Zapłacili jej Kościuszką?
czwartek, 05.10.2017 20:21 autor: kalkstein

Rzeczywiście, można się pomylić ;)
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kra
j/to-juz-20-lat-pamietasz-jeszcze-stare-
banknoty/kgrvg
piątek, 06.10.2017 08:40 autor: Kościuszko

dzisiaj koło biedronki na os Słonecznym trzech ciapatych się kręciło chyba stare vw polo na niemieckich tablicach..
czwartek, 05.10.2017 21:37 autor: ząbkowiczanin

Znając życie to Cygan w garniturze mówiący po niemiecku dla niepoznaki......ten co na autostradzie niby że niema polskich pieniędzy prosi o zatankowanie pojazdu pokazując niemcowskie dokumenty.
piątek, 06.10.2017 08:03 autor: Inspektor cluso.

Swoją drogą nie ogarniam, jak można tak bezrefleksyjnie przyjąć 500 złotych bez oględzin i sprawdzenia. W obiegu są śladowe ilości tego nominału, nie więcej niż 5% banknotów.
czwartek, 05.10.2017 21:21 autor: kalkstein

Jak to ???????????? Skoro wypuścili taki banknot to znaczy że był ważny ,z kąt mamy wiedzieć że złodzieje wycofali ten nominał ?
czwartek, 05.10.2017 20:28 autor: KOLO

ciekawe ile jeszcze reszty dostali
czwartek, 05.10.2017 18:24 autor:

środa, 18.10.2017 08:54
4
wtorek, 17.10.2017 14:00
poniedziałek, 16.10.2017 15:41
poniedziałek, 16.10.2017 15:38
1
poniedziałek, 16.10.2017 09:18
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA