komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 23 listopada 2017

Adelii, Klemensa

[FOTO] Dożynki gminy Kamieniec w Sławęcinie

piątek, 8.9.2017 08:45 , komentarze: 14 , odsłony: 6153
kategorie artykułu:

W pierwszą sobotę września w Sławęcinie odbyło się Święto Plonów gminy Kamieniec Ząbkowicki. Tak jak przez wiele ostatnich lat reprezentowane były wszystkie sołectwa, a ponadto obecne były delegacje ogrodów działkowych i hodowcy pszczół. 

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. poprzedzoną radosnym dożynkowym korowodem. Liturgii sprawowanej na ołtarzu polowym przewodniczył ks. dziekan Wojciech Dąbrowski wraz z ks. proboszczem Arturem Bilskim. W homilii nie zabrakło głębokiego przesłania ukazującego duchowy wymiar pracy na roli i potrzebę szacunku wobec jej materialnych owoców. Po wspólnej modlitwie, uświetnianej przez orkiestrę dętą, nadszedł czas prezentowania dożynkowych wieńców, jakie znalazły się w centrum kręgu, jaki stworzyli uczestnicy święta plonów. Starostwie dożynkowi uroczyście wręczyli bochen chleba wypieczonego z tegorocznego zboża gospodarzowi gminy. Wójt Marcin Czerniec, dziękował za znojną pracę rolników, za umiłowanie dóbr natury, które teraz można sprawiedliwie i hojnie dzielić. Wśród gości, z którymi włodarz gminy podzielił się chlebem byli m.in. parlamentarzyści: poseł Wojciech Murdzek oraz senator Aleksander Szwed. Przede wszystkim jednak dzielenie chleba było okazją do bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami i gośćmi kamienieckiej gminy, którzy przybyli do Sławęcina. W tym miejscu należy szczególnie docenić rewelacyjną organizację gminnych dożynek przez wszystkich zaangażowanych w to wydarzenie mieszkańców Sołectwa Sławęcin. Na czele tego gościnnego grona stoi sołtys Lucjan Koper, który jest jednocześnie radnym Rady Gminy Kamieniec Ząbkowicki.

Bardzo dobra pogoda sprzyjała nie tylko udanym i miłym spotkaniom oraz rozmowom, ale także doskonałej zabawie. W części wstępnej na dożynkowej scenie wystąpiły grupy śpiewacze z gminy: „Ożaranki” z Ożar, „Starczowianie” ze Starczowa, „Marcinianie” z Byczenia oraz gospodarze, czyli „Sławęcinianki”. Odbył się także zabawny i podkręcający emocje turniej o tytuł „najlepszego sołectwa roku 2017”, w którym pierwsze miejsce zajęła wieś Sosnowa. Młodszych uczestników dożynkowego świętowania skutecznie zabawiał klaun Rufi-Rafi. Starsi mieli możliwość zabawić się w trakcie energetycznego koncertu zespołu „Metrum”, a wieczorem wystąpiła gwiazda święta, czyli zespół „Joker”. Wszystkiemu towarzyszyło wiele innych atrakcji natury kulinarnej. Zabawa trwała do późnych godzin.

 

UG Kamieniec Ząbkowicki

 

 

Wasze komentarze

Jujek był?
czwartek, 14.09.2017 16:54 autor: Santa

Bożenki zawdzięczamy pracownikom CiS-u oni wszystko przygotowali wioskę posprzątali ciężko się napracowali im się należy podziękowanie za przygotowanie tegorocznych dożynek sołtys nieudolny radny przyszedł na gotowe .
Jak by nie CiS to dożynek by nie było .
niedziela, 10.09.2017 19:07 autor:

Napisz cwaniaku co ci się nie podobało i się podpisz Marku skoro uważasz że to wiejska potupaja. A wieńce dożynkowe widziałeś z bliska czy tylko na zdjęciach. A grochówka strażacka dobra czy też nie jadłeś?
Wspaniała impreza koncerty super a dla dzieci Rafi Rufi na medal.Wiem o czym piszę bo byłam z wnukami.
piątek, 08.09.2017 22:31 autor: Uczestniczka dożynek

Impreza super pogoda też dopisała
niedziela, 10.09.2017 15:30 autor:

podobno w dziupli w Śremie mieszka pedał co chłopców po dupie klepał na dożynkach
niedziela, 10.09.2017 13:40 autor: mieszkaniec sosnowej

Marynarka, krawat i jeans coś tu nie pasuje
sobota, 09.09.2017 20:54 autor:

ale jaja wiejska potupaja
piątek, 08.09.2017 12:27 autor: marek

wczoraj, 12 godz temu
wczoraj, 16 godz temu
1
wtorek, 21.11.2017 15:00
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa