komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 22 listopada 2017

Cecylii, Wszemily

[KOMUNIKAT POLICJI] Groźny wypadek w Starczówku! LPR przetransportowało do szpitala ranne dziecko

sobota, 12.8.2017 17:38 , komentarze: 50 , odsłony: 30406
kategorie artykułu:

W sobotę 12 sierpnia po godzinie 16.20 w Starczówku w gminie Ziębice doszło do poważnego wypadku, zderzyły się dwa samochody osobowe. Interweniuje śmigłowiec LPR.

[KOMUNIKAT POLICJI]

Na łuku drogi podczas manewru wymijania 40-letni kierowca BMW zjechał do osi jezdni, podobnie do osi jezdni zjechała 70-letnia kierująca roverem  w wyniku czego doszło do czołowego zderzenia pojazdów. W skutek wypadku obrażeń ciała doznała 45-letnia pasażerka BMW, 40-letni pasażer rovera, po zaopatrzeniu medycznym w ząbkowickim szpitalu zwolnieni do domu. W wyniku wypadku ranna została także 8-letnia pasażerka rovera, która została przetransportowana do szpitala we Wrocławiu przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

 

Na łuku drogi zderzyły się dwa samochody osobowe BMW i rover, którymi łącznie podróżowało 6 osób, w tym dwójka dzieci. Wśród osób poszkodowanych było dziecko, dziewczynka, które do szpitala przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

więcej wkrótce

 

 

Wasze komentarze

Rudy lubi po nosku dawac, krew pobrali??????
czwartek, 24.08.2017 09:00 autor: Cichy

Dziecko jest nadal w szpitalu
poniedziałek, 21.08.2017 13:30 autor:

Czy wiadomo co z rannym dzieckiem?
niedziela, 20.08.2017 21:54 autor: Tomek

Ludzie, dziecko jest na oiomie a wy sobie dyskusje prowadzicie zbędne to, modlić się aby mała wyzdrowiała, rodzice pewnie przeżyli koszmar! a od dochodzenia są organy i raczej z forum nie skorzystają, rzycze powrotu do zdrowia wszystkim poszkodowanym.
piątek, 18.08.2017 22:17 autor:

Ludzie nie oceniajcie innych, nie ma co zajmowac sie plotkami. Jezeli tak jak piszecie ze kierowca BMW jest winny to poniesie konsekwencje i to wszystko w temacie, prokuratura sama dojdzie czyja to winna.
środa, 16.08.2017 22:06 autor: Tygrys

Ograniczene prędkości w terenie zabudowanym wynosi 50 km/h o ile nie stanowią znaki inaczej. Droga jest wąska i kierowca BMW miał po swojej prawej stronie zaparkowane auto i to na nim ciąży obowiązek uprawnienia się że omijając pojazd zaparkowany nie spowoduje zdarzenia drogowego. Omijając zaparkowane auto wjechał do środka osi jezdni i wiedząc że droga jest wąska powinien upewnić się czy może wykonać manewr. O tym kto jest sprawcą wypadku zdecydują biegli którzy zostali wezwani na miejsce wypadku a nie świadkowie którzy ( w większości przypadków sa pracownikami lub dobrymi znajomymi Pana W.) Fakt jest taki że od soboty dziewczynka znajduje sie na OIOM i nie wiadomo kiedy go opuści. Więc proszę odpuścić sobie komentarze zwłaszcza "naocznych świadków " i pomodlić się o zdrowie dla dziecka a sprawę zostawić biegłym z zakresu wypadków drogowych.
poniedziałek, 14.08.2017 11:56 autor: MB

Byłem na miejscu, tuż przed zderzeniem bmw całkowicie się zatrzymało aby uniknąć zderzenia, a kierowca rovera do ostatniej chwili nie hamował jadąc środkiem, (najprawdopodobniej przez jego podeszły wiek mógł nie zauważyć). W ostatnim momencie kierowca rovera uciekając do prawej (na swój pas) uderzył w przód bmw, wciągając je do tyłu, w kierunku środka jezdni. Najprawdopodobniej jechał on z prędkością 60-70 km/h, na co wskazują uszkodzenia przy stłuczce ze stojącym już w miejscu bmw. Obrażenia dziecka mogły być spowodowane jego niewłaściwym zapięciem do fotelika lub fotelika do siedzenia (pozostałym 3 osobom z tego pojazdu praktycznie nic się nie stało). Przyczyną tego wypadku jest podeszły wiek kierowcy rovera, który osłabia koncentrację i pozbawia go dostatecznie szybkiej reakcji aby bezpiecznie poruszać się po drogach. Gdyby kierowca bmw nie jechał pojazdem tej klasy mógłby nie móc zatrzymać się dostatecznie szybko, co znacząco pogorszyłoby skutki tego wypadku (model ten ma jedną z najkrótszych dróg hamowania, przyrównując go do podobnych wielkością pojazdów jezdzących w najbliższej okolicy). Komentarze obwiniające kierowcę bmw świadczą tutaj jedynie o bardzo niskiej wiedzy osób je piszących oraz ich braku styczności z tego typu samochodami wyższej klasy, nie tylko teraz, ale i w przyszłości.
niedziela, 13.08.2017 19:59 autor: Gbec

w tej pierd...nej wiosce ludzie zawsze sie zajmowali plotami i niestety ale to sie chyba nie zmieni juz nigdy.dlatego im h.j w d i nara juz nigdy tam nie wroce cwele
niedziela, 13.08.2017 18:23 autor: tadzio

Jesteście żałośni z tymi komentarzami. Nie byliście więc nie oceniacie.
sobota, 12.08.2017 19:00 autor: Strażak

Jebać biede kupi nowe
niedziela, 13.08.2017 14:13 autor: Krosz

Wszędzie ten sam błąd.. NIE LANCIA tylko ROVER
niedziela, 13.08.2017 11:18 autor: :-/

cała wioska sie zeszła zobaczyc helikopter. wydarzenie roku w starczowku
niedziela, 13.08.2017 10:37 autor: oko

Jeżdżą jak wariaty nie stosując sie do prędkości i dlatego są takie skutki.
niedziela, 13.08.2017 09:39 autor: Marcin

Zderzyły się ponoć BMW i Lancia. A gdzie ta Lancia? Bo ja tu Rover i BMW widze
niedziela, 13.08.2017 08:09 autor: Opel

to nie pierwszy wypadek w tym miejscu!!!! tam nawet piesi nie moga czuc sie bezpiecznie przechodzac przez droge bo auta zap......aja ile sie fabryka dala!!!!!!!!!!
sobota, 12.08.2017 23:42 autor: Jadzia 30

Po wioskach jeżdżą jak szaleni. Liczy się ilość koni pod maską. Wszyscy z drogi bo jedzie droźszym autem, bo to jedzie cham z drogi
sobota, 12.08.2017 21:33 autor:

Ludzie Idz żeńcie sobie tych komentarzy
sobota, 12.08.2017 21:02 autor:

Ludzie! Zajmijcie się swoim życiem a nie cudzym. Co miało być to się zdarzyło. Nikt was nie prosił o komentowanie to jest prywatną sprawą obu kierowców a nie wasza. I nie gadajcie bzdur na temat kierowcy BNW... Bo wypadek spowodowany był przez kierowcę drugiego auta ponieważ jechał nieprzepisowo. Wiem bo byłem na miejscu i dowiedziałem. I nie osodzac ludzi po ,,ploteczkach,, od sąsiada zza płotu bo to jest naprawdę żałosne a zarazem dziecinne jak dorośli ludzie mogą wygadywać takie rzeczy.
sobota, 12.08.2017 20:40 autor: Mieszkaniec Starczowka

Właściciel bmw wiecznie zapi.....w końcu to musiało się stać.szkoda dzieci
sobota, 12.08.2017 18:16 autor: Mieszkaniec.Osina

poniedziałek, 20.11.2017 18:18
5
niedziela, 19.11.2017 10:14
czwartek, 16.11.2017 09:51
5
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.