komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 26 września 2017

Wawrzynca, Kosmy

Remont mostu w Ziębicach – zdezorientowani kierowcy, zdenerwowani mieszkańcy

wtorek, 1.8.2017 19:30 , komentarze: 19 , odsłony: 8702
kategorie artykułu:

Na początku lipca rozpoczął się remont mostu na ul. Przemysłowej w Ziębicach, ruch w tym miejscu zamknięto, wyznaczono objazdy. Według mieszkańców i kierowców nie zrobiono tego tak jak należy.

 

Modernizacja obiektu jest niezbędna, co do tego nikt nie ma wątpliwości. Naiwnością byłoby myśleć, że remont mostu na jednej z najważniejszych dróg w Ziębicach nie przyniesie za sobą utrudnień. Mieszkańcy i kierowcy twierdzą jednak, że można było całą inwestycję lepiej przygotować.

Most nad rzeką Oława dla ruchu zamknięto 3 lipca. Konstrukcję pomostową rozebrano, trwają prace modernizacyjne. Nowy obiekt będzie nieco szerszy od poprzednika, a zakres robót obejmuje również obszar zjazdów na parking i drogę miejską w obrębie drogi wojewódzkiej nr 385. Inwestorem zadania jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Objazdy dla samochodów osobowych wyznaczono od strony Ząbkowic przez Sieroszów i Krzelków, a dla samochód ciężarowych przez Łagiewniki i Strzelin.

Jak się jednak okazuje oznakowanie objazdów jest fatalne. Od strony Ząbkowic są co prawda dosyć dokładne znaki informujące, jak należy jechać, natomiast im bliżej Ziębic, tym gorzej.

- Najgorzej jest od strony Paczkowa, przecież już w Niedźwiedziu powinien być znak, żeby skręcić na Starczówek, a zamiast tego kierowcy, szczególnie nietutejsi, dojeżdżają do samych Ziębic – mówi nam ziębiczanin.

Kiedy zdezorientowani kierowcy dojeżdżają na ul. Przemysłową pod sam zamknięty most, widzą tylko znak, że należy zawrócić, ale gdzie? Jaką drogą pojechać? Tego już nie wiadomo. Kierowcy albo pytają mieszkańców, albo podążają za innymi pojazdami nieoficjalnym skrótem, wprost przez podwórka  mieszkańców ul. Oławskiej.

Choć przed wjazdem na Oławską od ul. Krótkiej znajduje się znak, że jest to ślepa uliczka, kierowcy uczynili z niej nieoficjalny skrót, by dostać się do centrum Ziębic. Sznur samochodów praktycznie się nie kończy.

- Teraz to i tak jest lepiej, bo gmina trochę utwardziła drogę, ale wcześniej był sam piach, a przy takim ruchu jeden kurz, że świata nie widać, strażacy polewali to wodą, ale nic to nie dało – mówi nam mieszkaniec Ziębic.

Początkowo mieszkańcy tej małej uliczki interweniowali na policji, która odnotowała wiele skarg na przejazd takiej ilości samochodów, także ciężarowych. Obecnie zakazano tam wjazdu samochodom ciężarowym, a mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Remont mostu potrwa do końca tego roku.

 

 

Wasze komentarze

PO lska taka jest
czwartek, 03.08.2017 18:56 autor:

A ja jestem ciekawa co będzie od września, jak będą do wozić dzieci do szkół? ? Jeśli przez objazd to o której trzeba będzie wstać o 5 rano??
czwartek, 03.08.2017 17:50 autor: Stach

Jakie miasto, taki objazd. Jaki pan taki kram. tyle w temacie.
środa, 02.08.2017 22:48 autor: camel

Gmina powinna przygotować drogę, a nie zamknąć most i niech każdy szarpie sobie nerwy,bo przejazd przez tamta uliczkę jest tragiczny raz że droga a dwa mieszkańcy utrudniają to , tak jakby to była wina kierowców... Ewidentnie jest tam obiazd ,a mieszkańcy robią na złość , bądźmy ludzmi. . . Robienie na złość drugiemu nic nie da. A karetka pogotowia może nie dojechać na czas do kogoś kto potrzebuje ja na już. I tylko sobie narobią bardziej problemy niż mandaty, a kto wie czy do sąsiada albo kogoś z rodziny nie jedzie. W gminie wyraźnie jest powiedziane że ta droga jest , tylko była zapomniana. . .
wtorek, 01.08.2017 22:53 autor: Mieszkanka okolic Z

Dokładnie droga publiczna idioci
środa, 02.08.2017 14:54 autor: Nina

Dokładnie droga publiczna!!!
środa, 02.08.2017 14:54 autor: Nina

Czy Polaka kiedyś ktoś zadowolił zawsze biedoli
środa, 02.08.2017 13:29 autor: Arek

Mieszkańcy odcięci od miasta, muszą jeździć przez te dziury, tego asfaltu starczyło im na połowe tej drogi co tam utwardzili, to jest komedia. Jako rolnik później sciągniecie ze mnie podatek, a nawet nie postaraliscie się o objazd, most był zwężony tyle czasu. Trzy wsie w gminie odcięte od miasta tym dziurawym objazdem przez ktory jedzie sie 300 m 10 minut bo mozna koła urwać. Pozostaje jedynie sie z tej gminy wyprowadzić i powiedzieć pa pa
Teraz wychodzi na wierzch ze tam na przemysłowej nieodpowiedni ludzie siedzą na stołkach i żrą za nasze podatki ile sie da. Takich darmozjadów tylko na taczki i do rowu wypierdolić!!!
środa, 02.08.2017 09:53 autor: Darmozjady do roboty!

dziennie kilkanaście samochodów dojeżdża do mostu i nie wie co dalej, obserwuję to codziennie!
środa, 02.08.2017 10:28 autor:

Cały ten opis o nic w Niedżwiedziu są znaki a to że ludzie idą na łatwiznę i jadą prosto to już ich problem jak się o czymś pisze to trzeba najpierw sprawdzić remont był niezbędny i te 6 miesięcy trzeba przeboleć. A swoją drogą wiadomości na dobie stają się tendencyjne jak w TVP. Pod kogo się układacie kochani
środa, 02.08.2017 09:56 autor: ziębiczanin

A co na to pani Burmistrz? Czy już powiedziała, że to nie ona a ...? Jak zwykle! Żenada!
środa, 02.08.2017 08:55 autor: Bibi

Do kiedy są planowane roboty i objazd?
wtorek, 01.08.2017 19:37 autor: ziebiczanka

Od dwóch lat wiadomo było o tym remoncie. Burmitrz Ziębic zaniedbała sprawę. W tym czsie można było wyremontować tą nieszczęsną Oławską. Mieszkacy byliby może trochę mniej rozjuszeni niż teraz. Teraz to tylko taczkę pod urząd podstawić. Kompromitacja urzędu burmistrza!
wtorek, 01.08.2017 21:46 autor: Taczka pod urząd

To prawda
Do ziebic dojechać dramat oznakowanie jest nieczytelne tzn wogóle go nie ma. Przecież ktoś za to bierze kasę tzn urzędnicy. jak mozna tak traktować kierowców
wtorek, 01.08.2017 20:06 autor: Zdezorientowany

poniedziałek, 25.9.2017 09:22
niedziela, 24.9.2017 17:26
4
sobota, 23.9.2017 14:20
26
piątek, 22.9.2017 17:25
10
piątek, 22.9.2017 09:04
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
AUTO MYJNIA
AUTO MYJNIA
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Dywany Ząbkowice Śl.
Dywany Ząbkowice Śl.