komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 12 grudnia 2017

Dagmary, Aleksandra

Kolejny sukces drużyny z DPS Zamek!

czwartek, 12.10.2017 12:08 , komentarze: 0 , odsłony: 472
kategorie artykułu:

Wakacje się skończyły i zakończyła się przerwa w treningach i rywalizacji sportowej dla klubu „ZAMEK” Opolnica.

5 i 6 października nasza drużyna piłkarska wzięła udział w XI Dolnośląskim Turnieju Piłki Nożnej “TURGOL” we Wrocławiu. Był to już trzeci kolejny występ zawodników reprezentujących Dom Pomocy Społecznej w Opolnicy.

Jak dotąd udział w tak prestiżowym Turnieju dla drużyny nie zawsze sprawiał tyle radości jak w tym roku. Mimo, że mecze rozgrywane były w ulewnym deszczu i przy niskiej temperaturze otoczenia nie przeszkodziło to w końcowej klasyfikacji zająć drugie miejsce w Turnieju. W zeszłym roku dość obszernie pisaliśmy, iż walka o podium dla naszego zespołu jest tym trudniejsza, gdyż większość zawodników drużyn w Ekstraklasie, które zajmowały wyższe lokaty są ze Środowiskowych Domów Samopomocy i Ośrodków Wychowawczych.. Systematyczne treningi, charakter i wola zwycięstwa nie pozwoliły jednak, aby nasza drużyna nie mogła walczyć o najwyższe cele. Pokazaliśmy kolejny raz, że ciężka praca w końcowej fazie przynosi satysfakcję i oczywiście wyniki. Wicemistrzostwo Dolnego Śląska w Piłce Nożnej jak najbardziej zasłużone dla drużyny z Opolnicy.

W całym Turnieju wzięło udział 14 drużyn i około 250 uczestników. Mecze odbywały się na Polach Marsowych kompleksu Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Turgol  to największa tego typu impreza na Dolnym Śląsku i jedna z większych w Polsce. Liczba drużyn i system gry spowodował, że zawody rozłożono na dwa dni z noclegiem.

Ostatnim elementem była uroczysta dekoracja zawodników, rozdanie dyplomów, pucharów i medali oraz oficjalne zakończenie XI edycji Turnieju. Chociaż pogoda nie rozpieszczała było bardzo  gorąco. Przed zawodnikami kolejne dwa Turnieje. Halowy Turniej Orlik Cup w Kudowie Zdrój oraz II Halowy Turniej KKN Miedz Legnica Cup.

 

UMiG Bardo

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 2 godz temu
dzisiaj, 7 godz temu
poniedziałek, 11.12.2017 11:50
poniedziałek, 11.12.2017 09:27
sobota, 9.12.2017 19:17
3
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.