komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 23 listopada 2017

Adelii, Klemensa

Jednak będzie wieża widokowa na Kłodzkiej Górze?

czwartek, 27.7.2017 10:33 , komentarze: 9 , odsłony: 3033
kategorie artykułu:

W 2016 roku miała ruszyć budowa wieży widokowej na Kłodzkiej Górze w Górach Bardzkich.  Do tej pory nie ma jednak żadnych oznak realizacji inwestycji. Nasi Czytelnicy dopytują, czy pomysł został zarzucony?

Przypomnijmy, że  porozumienie w sprawie budowy ścieżki edukacyjno-przyrodniczej wraz z wieżą widokową na Kłodzkiej Górze podpisane zostało w 2014 r. W realizacji projektu miały wziąć trzy podmioty: powiat kłodzki, ząbkowicki oraz Nadleśnictwo Bardo Śląskie.

Jak informowano w 2015 roku, powiat kłodzki zabezpieczył środki na ten cel, jednak partnerzy projektu chcieli sięgnąć po środki zewnętrzne m.in. z projektu obejmującego budowę (lub odbudowę) wież na pograniczu polsko- czeskim realizowanym w ramach programu Interreg Polska-Czechy, którego liderem będzie strona czeska Euroregionu Glacensis.

Prace miały się rozpocząć w 2016 roku, ale do tego nie doszło. Starostwo w Kłodzku zapewnia jednak, że projekt nie został porzucony i trwają prace nad zdobyciem dofinansowania dla inwestycji.

- W projekcie było bardzo dużo partnerów z Polski i Czech i poprzedni wniosek nie przeszedł ze względu na uwagi do kilku gmin. Wniosek będzie składany ponownie we wrześniu. Jesteśmy na etapie aktualizacji dokumentacji i niedługo podpisujemy na nową umowę partnerską – mówi Doba.pl Michał Cisakowski ze Starostwa Powiatowego w Kłodzku.

 


Budowa ścieżki edukacyjno-przyrodniczej wraz z 30 metrową wieżą widokową według założeń ma nie tylko uatrakcyjnić wędrówki po górach, ale także upłynnić ruch turystyczny pomiędzy powiatami kłodzkim i ząbkowickim. Do wieży będą prowadziły dwa szlaki: żółty z Kłodzka i niebieski z Barda. Wybór nie był przypadkowy. Leżąca w paśmie Gór Bardzkich, Kłodzka Góra jest szczytem koronnym, który wpisany jest w Koronę Gór Polskich. Jest jednym z 28 najwyższych szczytów, jeśli chodzi o dane pasmo górskie.

 

 

 

Wasze komentarze

KORONA GÓR POLSKI A TAKA NIEWYKORZYSTANA
piątek, 28.07.2017 12:55 autor: JA
Kłodzka Góra 758 m.npm. Szeroka Góra 766 m.npm.
czwartek, 27.07.2017 22:02 autor: G.B.
czwartek, 19.10.2017 09:13
1
środa, 18.10.2017 12:33
4
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele