komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 23 listopada 2017

Adelii, Klemensa

Jak rozliczać dotacje, czego się wystrzegać itd. - VIII Forum NGO za nami

poniedziałek, 23.10.2017 12:09 , komentarze: 0 , odsłony: 715
kategorie artykułu:

Organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu ząbkowickiego to ogromny kapitał ludzki Ziemi Ząbkowickiej. Ponad 250 zarejestrowanych klubów, stowarzyszeń i fundacji dają olbrzymie szanse rozwoju regionu na wielu płaszczyznach życia społecznego. Mając na uwadze te fakty, a także potrzebę wspierania NGO przez samorządy, Starostwo Powiatowe wspólnie z Fundacją Dobrych Działań zorganizowali po raz VIII Forum NGO Powiatu Ząbkowickiego.

Na forum pojawiło się wielu przedstawicieli organizacji pozarządowych z większym lub mniejszym doświadczeniem w funkcjonowaniu stowarzyszeń. Dla nich wykład, o tym jak realizować projekty, na co zwracać szczególną uwagę, a czego się wystrzegać, wygłosił wieloletni kontroler NGO, a obecnie główny księgowy gminy Ziębice Mariusz Górniak.

O wartościach, które towarzyszą w pracy członkom organizacji pozarządowych, opowiadali Mariusz Szpilarewicz, Marcin Orzeszek, Mirosława Słowiak, Irena Szewczyk i Renata Bedner. Starosta ząbkowicki Roman Fester natomiast przywitał przedstawicieli nowych organizacji, a także przypomniał o trwających konsultacjach nad projektem uchwały Rady Powiatu Ząbkowickiego dotyczącym „Rocznego programu współpracy Powiatu Ząbkowickiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2018”

Na zakończenie spotkania szefowa Zarządu Fundacji Dobrych Działań przestawiała różne źródła finansowania stowarzyszeń, przybliżyła trwające nabory wniosków, a także opowiedziała o najbliższych programach różnych instytucji.

 

Starostwo Powiatowe

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 8 min temu
dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 5 godz temu
środa, 22.11.2017 14:10
środa, 22.11.2017 10:01
1
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.