komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 12 grudnia 2017

Dagmary, Aleksandra

Infrastruktura i inwestycje Powiatu Dzierżoniowskiego

poniedziałek, 2.10.2017 00:00 , odsłony: 1034
kategorie artykułu:

Powiat Dzierżoniowski we współpracy z gminami i Urzędem Marszałkowskim realizuje szereg inwestycji drogowych, poprawiających jakość przemieszczania się mieszkańców jak i odwiedzających nas gości.

Wśród największych już zrealizowanych inwestycji znajduje się droga łącząca centrum powiatu z drogą krajową numer 8 (Dzierżoniów - Łagiewniki). Jest to strategiczna trasa dla całej gospodarki powiatu. Znacząco skróciła ona czas dojazdu do autostrady A4 i drogi ekspresowej S8, dzięki czemu zwiększono potencjał gospodarczy Ziemi Dzierżoniowskiej, a także otwarto nowe możliwości inwestycyjne dla przedsiębiorców.

Drugą, ważną zarówno dla mieszkańców jak i dla turystów drogą, jest gruntownie przebudowana trasa z Bielawy do Pieszyc. Trasa ta wiedzie u podnóża Gór Sowich, które turyści mogą podziwiać korzystając z miejsca odpoczynku dla piechurów i rowerzystów. Z tego miejsca rozciąga się również równinny krajobraz na większą część Kotliny Dzierżoniowskiej wraz z panoramą Dzierżoniowa, Bielawy i Pieszyc.

Wartość inwestycji w ostatnich kilku latach przekroczyła 100 milionów złotych, a na te zaplanowane na przyszłe lata, zarezerwowano i pozyskano już podobną kwotę.

Największą zaplanowaną i realizowaną inwestycją na terenie powiatu, jest budowa południowej obwodnicy Dzierżoniowa i Piławy Dolnej. Usprawni ona przejazd przez teren powiatu i zwiększy możliwości inwestycyjne dla przedsiębiorców, polepszając dojazd do terenów specjalnych stref ekonomicznych w Bielawie i Dzierżoniowie. Na szybkości przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi miejscowościami skorzysta również branża turystyczna. Trasa będzie przebiegała blisko kolejnej ogromnej inwestycji realizowanej przez Miasto Dzierżoniów - przebudowie budynków stacji kolejowej i tworzonemu w tym miejscu centrum przesiadkowego.

Dzięki połączeniu tych dwóch inwestycji, odwiedzający nas goście będą mogli dojechać tutaj pociągiem, lub własnym samochodem i zostawiając go na parkingu, przemieszczać się po powiecie komunikacją zbiorową. Będzie to miało również ogromny wpływ na środowisko i zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza przez spaliny samochodowe.

W ciągu ostatnich kilku lat na terenie powiatu zostały też przebudowane drogi lokalne, które służą głównie mieszkańcom i turystom. Komfort podróżowania po powiecie poprawia się z roku na rok, a ilość zaplanowanych remontów i innych inwestycji jest ogromna.

Przyłącz się… rozbuduj z nami powiat!

 
niedziela, 10.12.2017 09:53
sobota, 9.12.2017 19:17
3
czwartek, 30.11.2017 13:35
środa, 29.11.2017 11:50
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA