komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 18 sierpnia 2017

Ilony, Bronislawa

Inauguracja Polsko – Czeskich Dni Kultury

wtorek, 11.4.2017 10:53 , komentarze: 0 , odsłony: 281
kategorie artykułu:

4 kwietnia 2017 r. miała miejsce w Świdnicy inauguracja Polsko - Czeskich Dni Kultury organizowanych już od 1995 roku przez Stowarzyszenie „Solidarność Polsko - Czesko – Słowacka”. Głównymi animatorami tych dni są od początku członkowie stowarzyszenia z Nowej Rudy, równocześnie szefowie wydawnictwa Ziemia Kłodzka -  Pani Teresa Bazała i Pan Julian Golak. Uroczystość rozpoczęła piękna Msza Święta w Katedrze Świdnickiej, którą koncelebrował biskup świdnicki Ignacy Dec.

Po mszy uczestnicy inauguracji przeszli do świdnickiego teatru miejskiego, gdzie odbyły się właściwe obrady. Uczestniczyli w nich głównie przedstawiciele samorządów i instytucji kultury działający po stronie polskiej i czeskiej. Przedstawiono bogaty program imprez, które w tym roku są poświęcone Świętemu Wojciechowi, patronowi Czech, Polski i Węgier, z okazji jego 1020 urodzin.

 

Warto w tym miejscu podkreślić, że Oddział PTTK w Ząbkowicach Śląskich, który od początku Dni Kultury w nich uczestniczy, od 22 lat udanie współpracuje z Klubem Czeskich Turystów w Cervenym Kostelcu organizując co roku przynajmniej dwie imprezy wspólne dla mieszkańców obu miast, a także mieszkańców Dolnego Śląska. W bieżącym roku Oddział PTTK zorganizuje jak co roku w sierpniu, w dniach 17 - 20.08.2017 wspólną imprezę w czeskich Górach Orlickich i Górach Izerskich pod nazwą - Sudety mało znane. Natomiast w dniu 1 lipca zapraszamy na wyjątkową wyprawę do Czech - Śladami Świętego Wojciecha. Będziemy zwiedzać miejsca związane ze świętym, w szczególności miejscowość Libice - miejsce jego urodzenia, Pragę – Brzevnov, pierwszy klasztor benedyktyński w Czechach, założony przez świętego oraz zamek praski. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam!

Jerzy Organiściak

 

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.8.2017 09:43
piątek, 11.8.2017 11:34
czwartek, 10.8.2017 19:14
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Dywany Ząbkowice Śl.
Dywany Ząbkowice Śl.
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA