komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 17 sierpnia 2017

Zanny, Mirona

Dzień Liczby Pi

piątek, 17.3.2017 11:30 , komentarze: 0 , odsłony: 354
kategorie artykułu:

W Gimnazjum w Przyłęku, odbył się kolejny „Dzień Liczby Pi’. Każda z klas miała okazję obejrzeć ciekawą prezentację o tej niezwykłej liczbie oraz podziwiać pamięć naszych utalentowanych koleżanek i kolegów, którzy w ciągu minuty mieli napisać jak najwięcej cyfr z rozwinięcia liczby Pi. Zwyciężczynią w tym konkursie została Wiktoria Kuchciak, która napisała 72 cyfr. Gratulujemy!

W kolejnej konkurencji wytypowani uczniowie układali w określonym czasie „PI- puzzle”, nie było łatwo, ale klasy poradziły sobie znakomicie. Na koniec była konkurencja techniczna – zatrzymanie stopera w komórce dokładnie na najczęściej używanym przybliżeniu pi, czyli 3,14. Wszystkie konkurencje wyzwalały w uczestnikach bardzo silne emocje, co nadawało uroczystości specjalnego charakteru.

W drugiej części imprezy wszyscy spotkali się w holu szkoły na uroczystym podsumowaniu: były torty, zdmuchiwanie świeczek, życzenia, a także podsumowanie konkursów. Agnieszka Brzostek została laureatką konkursu na kartkę urodzinową z okazji „PI Day”, z kolei w konkursie na trójwymiarowe PI zostały przyznane wyróżnienia dla klas: 3, 1a, 1b oraz indywidualne dla Julki Topolanek, Martyny Kulig, Wiktorii Tomaszewskiej oraz Magdy Kudryńskiej. Na koniec tej części klasy zaprezentowały przygotowane hasła propagujące matematykę – okazało się, że najbardziej zgraną klasą jest klasa 3. Klasa 1b z kolei zdobyła, najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej, zdobywając talon do Salonu Gier Logicznych oraz słodką niespodziankę. Po podsumowaniu konkursów wszyscy zajadali się pysznymi tortami.

Dużą popularnością cieszył się „Piknik z liczbą PI”, degustacja przygotowanych słodkości i oraz gry. Atrakcją przewidzianą na ten dzień było pamiątkowe zdjęcie uczniów i nauczycieli na szkolnym „Orliku”, tworzących ogromne PI, uwiecznione na zdjęciach przez szkolnych reporterów.

źródło: bardopl

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.8.2017 09:43
piątek, 11.8.2017 11:34
czwartek, 10.8.2017 19:14
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Dywany Ząbkowice Śl.
Dywany Ząbkowice Śl.