komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 23 listopada 2017

Adelii, Klemensa

Babie Lato w Złotym Stoku [FOTO]

środa, 13.9.2017 16:42 , komentarze: 0 , odsłony: 1159
kategorie artykułu:

W minioną sobotę w parku miejskim odbył się festyn parafialny „BABIE LATO”. Była to jubileuszowa impreza, ponieważ to już dziesiąta edycja. Pogoda dopisała i wszyscy w wyśmienitych humorach bawili się do północy. Imprezę poprowadził gospodarz ksiądz proboszcz Paweł Paździur w towarzystwie Anny Sibińskiej. 

Na festynie czekało wiele atrakcji. Bogaty program artystyczny obejmował występy naszych lokalnych artystów, przede wszystkim milusińskich z przedszkoli „Bajka” i „Zielona dolina”. Swój recital miała Weronika Krzysztofczyk i mogliśmy również posłuchać występu chóru „Złoty Potok”. Wspaniałym pokazem umiejętności zachwyciły grupy taneczne działające przy CKiP „ŻABA SHOW”, „TURBO DANCE” i „SHOW DANCE”. Gościnnie wystąpiły na festynie zespoły ludowe „Ożaranki” i „Dziewiętliczanki”, a zabawę taneczną poprowadził zespół Pana Kazimierza Wrony. 

Jak co roku, tak i teraz na festynie parafialnym można było dobrze zjeść. Festynowe menu było bardzo bogate: grochówka, pieczona kiełbasa, kaszanka, karczek, pierogi i frytki to tylko niektóre z propozycji. Na deser można było delektować się pysznym ciastem upieczonym przez parafian. Nieodzowną częścią festynu była loteria, w której każdy los wygrywał, a  dodatkowo wszystkie losy brały udział w losowaniu nagród głównych, ufundowanych przez wielu ludzi dobrej woli. Dochód z festynu ma być przeznaczony na remont kościoła Św. Trójcy i kaplicy Św. Anny. Inicjatywa ta spotkała się z dużym wsparciem i zrozumieniem ze strony mieszkańców. Za wszelką pomoc osobom zaangażowanym w organizację festynu, sponsorom i wszystkim, którzy wsparli tę ideę przychodząc na festyn należą się podziękowania. Festyn „Babie lato” był wspaniałym zakończeniem sezonu letniego i dobrą zapowiedzią na kolejną edycję w następnym roku.

 

Katarzyna Kowcz

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

dzisiaj, 4 godz temu
środa, 22.11.2017 14:10
środa, 22.11.2017 10:01
1
środa, 22.11.2017 09:47
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa