komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Horacego, Feliksa

Destination Imagination w bardzkiej podstawówce

wtorek, 18.4.2017 13:00 , komentarze: 0 , odsłony: 161
kategorie artykułu:

Drużyna uczniowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Komisji Edukacji Narodowej w Bardzie z Filią w Przyłęku w bieżącym roku szkolnym realizowała projekt w ramach międzynarodowego programu Destination Imagination. Wszystko zaczęło się od nauczycielki matematyki- Pani Anny Jurczyc, która ukończywszy kurs trenerski stworzyła sześcioosobową drużynę uczniów klasy V b. „Matematyczne Jurczyki” z zapałem przystąpiły do arcytrudnych, ale także arcyciekawych zadań i przygotowywały się do prezentacji wyzwania drużynowego  na Międzynarodowej Olimpiadzie.

Prace trwały od września 2016r. i zakończyły się uczestnictwem w dniach 16-19.03.2017r. w XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu, która w tym roku została połączona z International Invitational 2017. Oprócz drużyn z Polski w Olimpiadzie uczestniczyli reprezentanci Albanii, Arabii Saudyjskiej, Chin, Turcji, Stanów Zjednoczonych i Węgier. Otwarcie miało miejsce w Hali Stulecia i było niezwykle uroczyste oraz pełne niesamowitych wrażeń. Emocje udzieliły się także rodzicom i dyrekcji szkoły, którzy byli obecni zarówno na otwarciu, jak i zamknięciu Olimpiady.

W trakcie trzech dni Olimpiady drużyna z ZSP uczestniczyła w „wyzwaniu na już”, prezentowała realizację swojego wyzwania drużynowego, brała udział w wyzwaniu bliźniaczym, a także warsztatach, zajęciach i innych atrakcjach. Trener- pani Anna Jurczyc także uczestniczyła czynnie w wyzwaniu trenerskim.  Czas szybko mijał i nadeszło uroczyste zakończenie Olimpiady, podczas którego wszyscy poznali laureatów reprezentujących Polskę na Światowej Olimpiadzie w USA oraz zawodach w Chinach. Chociaż „Matematyczne Jurczyki” nie znalazły się w gronie laureatów, to jednak uczestnictwo w Olimpiadzie już procentuje w trakcie codziennych zajęć i zachęca do planów na przyszły rok.

Ostateczny wynik uczniów to siódme miejsce, czyli wielki sukces- biorąc pod uwagę, iż był to debiut zarówno trenera, jak i uczniów. Ogromne podziękowania i gratulacje należą się Pani Annie Jurczyc oraz drużynie „Matematyczne Jurczyki” w składzie: Zuzanna Smykla, Nicoll Bednarz, Katarzyna Błauciak, Hubert Urban, Krzysztof Warzecha i Mateusz Kulig- wszyscy to uczniowie klasy Vb. W trakcie wyjazdu opiekę sprawowała również Pani Katarzyna Kita, bez której czujnego oka całe przedsięwzięcie nie byłoby tak bezpieczne. Szczególne podziękowania należą się Rodzicom i sponsorom, dzięki którym zostały pokryte koszty przygotowań, przejazdu, pobytu i uczestnictwa drużyny na Olimpiadzie. Warto było! Nic nie jest w stanie oddać atmosfery Olimpiady i towarzyszących jej emocji.

  

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
piątek, 21.4.2017 10:18
piątek, 21.4.2017 08:47
środa, 19.4.2017 11:00
środa, 19.4.2017 10:00
wtorek, 18.4.2017 11:55
Biuro Nieruchomości DO-EXPERT
Biuro Nieruchomości DO-EXPERT
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Dywany Ząbkowice Śl.
Dywany Ząbkowice Śl.
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
Myjnia TOMAR
Myjnia TOMAR
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
portalenieruchomosci.pl
portalenieruchomosci.pl