komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 17 sierpnia 2017

Zanny, Mirona

Akcja nowej powieści laureatki NIKE dzieje się w Ząbkowicach!

wtorek, 6.12.2016 14:34 , komentarze: 4 , odsłony: 5395
kategorie artykułu:

Laureatka Literackiej Nagrody NIKE z 2013 roku, Joanna Bator, akcję swojej najnowszej powieści umieściła w Ząbkowicach Śląskich! „Rok królika” ukazał się nakładem wydawnictwa Znak i  właśnie trafił do księgarń.

Pisarka gościła w Ząbkowicach Śląskich w 2012 roku podczas wieczoru autorskiego zorganizowanego przez ząbkowickie koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Spotkanie prowadziła Elżbieta Horowska. To właśnie wtedy Joanna Bator zetknęła się z miastem Frankensteina.

fot. UMiG Ząbkowice Śl.

 

-  Byłam w Ząbkowicach na wspaniałym spotkaniu autorskim. Mieszka tam jedna z moich ulubionych bibliotekarek Ela i kiedy tam byłam to miasto wywarło na mnie wpływ, który został w mojej głowie przez kilka lat (…). Wykorzystałam ten obraz, który został i fakt, że to miasto jest uwikłane w fascynującą mnie legendę (…).  [Ząbkowice w powieści ] są wytworem mojej wyobraźni, co nie znaczy, że nie można będzie znaleźć odpowiedników tego, co wymyśliłam w rzeczywistości. Są bardziej dystopią, w której dzieją się rzeczy, które niekoniecznie mogą się zdarzyć w zwykłym mieście. Ciągle pewnie będzie można urządzić wycieczkę szlakiem miejsc, które wymyśliłam i znaleźć je w prawdziwych Ząbkowicach – mówiła Joanna Bator podczas rozmowy z Michałem Nogasiem w programie Nogaś na stronie” (obejrzyj całą rozmowę z autorką! Słowa o Ząbkowicach od ok. 15 minuty - TUTAJ).


Treść powieści nawiązuje do mrocznych legend związanych z naszym miastem: o Frankensteinie i procesie grabarzy: Autorka bestsellerowych romansów historycznych Julia Mrok kieruje się dwoma pragnieniami: rozkoszy i opowieści. By je zaspokoić, z nikim się nie liczy i nie zważa na skutki swoich poczynań, ale kiedy posuwa się za daleko, w końcu musi zniknąć z własnego życia. 
Zmienia tożsamość i wygląd, opuszcza swoich dwóch kochanków. Z Warszawy wyjeżdża do Ząbkowic Śląskich – miasteczka, do którego bardziej pasuje dawna nazwa Frankenstein. Wszechobecna atmosfera grozy zagęszcza się zwłaszcza w jedynym hotelu w mieście, gdzie uciekinierka postanawia wynająć pokój. Jego tajemnicza właścicielka, Wiktoria Frankowska, prowadzi w nim spa „Pod Królikiem”. Potworna tajemnica, jaka wiąże się z tym miejscem sprawi, że Julia Mrok będzie musiała na nowo zmierzyć się ze swoją przeszłością i podjąć decyzje, które po raz kolejny odmienią jej życie.

 

 

 

Wasze komentarze

Nie czytałam tej nowej książki, ale uważam, że to dobrze,...
środa, 07.12.2016 21:39 autor: czytelniczka
środa, 5.7.2017 09:25
wtorek, 4.7.2017 09:36
piątek, 28.4.2017 00:00
1
poniedziałek, 13.2.2017 11:51
poniedziałek, 19.12.2016 11:33
Dywany Ząbkowice Śl.
Dywany Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius