komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 13 grudnia 2017

Lucji, Otylii

28-latek z naszego powiatu stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości

wtorek, 3.10.2017 09:10 , komentarze: 1 , odsłony: 1063
kategorie artykułu:

Policjanci ruchu drogowego z Dzierżoniowa w niedzielę 1 października zatrzymali prawo jazdy czterem kierowcom. Zatrzymanie dokumentów związane było z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość szczególnie w terenie zabudowanym powoduje duże zagrożenie w ruchu drogowym.

Podczas kontroli prędkości dzierżoniowscy policjanci ujawnili kilka przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze w czterech przypadkach zatrzymali prawo jazdy kierowcom, którzy jechali zbyt szybko.

Do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę 1 października po godzinie 7:00 w Ratajnie. Kierujący samochodem BMW 316, 27-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 66 km/h.

Tego samego dnia, tuż przed 8:00 w tej samej miejscowości został zatrzymany  50-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego, który jechał samochodem marki  hyundai z prędkością o 55 km/h większą niż pozwalają na to przepisy.

Po około pół godziny, policjanci nie zmieniając miejsca pełnienia służby ujawnili kolejne przekroczenie prędkości. 61-letni mieszkaniec Strzelina kierując samochodem audi A3 jechał z prędkością 111 km/h czyli aż o 61 km/h za dużo.

Około 11.30 w Mościsku 28-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego także prowadząc audi A3, przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h.   

W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na kierujących grzywny w formie mandatów oraz 10 punktów karnych. Zgodnie z przepisami, kierowcy muszą „pożegnać” się również z prawem jazdy, które mogą odzyskać dopiero po 3 miesiącach.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy,  a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

KPP w Dzierżoniowie
Oficer Prasowy
podkom. Marcin Ząbek

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 4.12.2017 08:32
5
czwartek, 30.11.2017 16:45
14
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA