komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 19 października 2017

Ziemowita, Jana

28-latek z naszego powiatu stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości

wtorek, 3.10.2017 09:10 , komentarze: 1 , odsłony: 953
kategorie artykułu:

Policjanci ruchu drogowego z Dzierżoniowa w niedzielę 1 października zatrzymali prawo jazdy czterem kierowcom. Zatrzymanie dokumentów związane było z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość szczególnie w terenie zabudowanym powoduje duże zagrożenie w ruchu drogowym.

Podczas kontroli prędkości dzierżoniowscy policjanci ujawnili kilka przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze w czterech przypadkach zatrzymali prawo jazdy kierowcom, którzy jechali zbyt szybko.

Do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę 1 października po godzinie 7:00 w Ratajnie. Kierujący samochodem BMW 316, 27-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 66 km/h.

Tego samego dnia, tuż przed 8:00 w tej samej miejscowości został zatrzymany  50-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego, który jechał samochodem marki  hyundai z prędkością o 55 km/h większą niż pozwalają na to przepisy.

Po około pół godziny, policjanci nie zmieniając miejsca pełnienia służby ujawnili kolejne przekroczenie prędkości. 61-letni mieszkaniec Strzelina kierując samochodem audi A3 jechał z prędkością 111 km/h czyli aż o 61 km/h za dużo.

Około 11.30 w Mościsku 28-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego także prowadząc audi A3, przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h.   

W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na kierujących grzywny w formie mandatów oraz 10 punktów karnych. Zgodnie z przepisami, kierowcy muszą „pożegnać” się również z prawem jazdy, które mogą odzyskać dopiero po 3 miesiącach.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy,  a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

KPP w Dzierżoniowie
Oficer Prasowy
podkom. Marcin Ząbek

 

Wasze komentarze

wtorek, 10.10.2017 14:00
1
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.