komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 29 maja 2017

Magdaleny, Bogumily

2-4.06. Cały świat na jednym zamku

poniedziałek, 15.5.2017 09:22 , komentarze: 2 , odsłony: 1346
kategorie artykułu:

... a dokładniej na ruinach jednego z najbardziej magicznych miejsc na Dolnym Śląsku. W pierwszy weekend czerwca w Ząbkowicach Śląskich zgromadzą się Ci, którym niestrasznie odkrywanie świata – nawet na najbardziej ekstremalnych warunkach. Mowa tu o wydarzeniu "PodRóżni – Festiwal o krok dalej", którego już III edycja odbędzie się między 2 a 4 czerwca. Ten plenerowy festiwal po raz kolejny stanie się akceleratorem podróżniczych pomysłów i źródłem inspiracji dla setek podróżników.

 

Całe góry magicznych historii

Ruiny zamku w Ząbkowicach Śląskich będą gościć podróżników różnej maści – zarówno tych starszych, jak i młodszych. Program prelekcji i warsztatów został tak dobrany, by z dobrodziejstw festiwalu skorzystać mogły zarówno osoby przemierzające świat w pojedynkę, jak i... podróżujące rodziny. Organizatorzy zadbali o to, by nawet najmłodsi globtrotterzy mogli posmakować przygód związanych z poznawaniem kultur, podczas gdy ci starsi członkowie rodzin będą podczas prelekcji i warsztatów poruszac bardziej poważne tematy. W murach zamku zabrzmią historie ze wszystkich stron świata, więc każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnicy chłodniejszych klimatów, jak i tych bardziej tropikalnych przygód. Będzie mowa i o górskich wyprawach, i o przemierzaniu świata przez morza i oceany. Oprócz przysłuchiwania się opowieściom będzie można zgłębić tajniki wiedzy podróżniczej – w programie znajdą się warsztaty poświęcone bezpieczeństwu, gotowaniu egzotycznych potraw, pisaniu podróżniczego bloga oraz wyciszaniu umysłu za pomocą wschodnich technik medytacyjnych. Po zmierzchu uczestnicy będą mieli okazję do wymiany własnych doświadczeń przy dźwiękach gitary i ognisku. Na pewno znajdzie się okazja do zawarcia nowych znajomości i snucia planów o dalekich wyprawach.

 

Coś dla ciała, coś dla ducha...

Nie samymi opowieściami żyje podróżnik, a przede wszystkim – smakami poznawanych kultur. Tak oto organizatorzy zadbali, by podóżniczy klimat znalazł sie również i w tym, co na talerzu. Oprócz możliwości nacieszenia oczu i żołądków pysznymi kąskami, podróżnicy będą mogli skosztować znakomitej małej czarnej oraz poznać smaki lokalnych piw. Gdy zajdzie słońce zamek wypełni sie dźwiękami bałkańskich nut. Będzie doskonała okazja do spożytkowania zgromadzonej podczas prelekcji i warsztatów. Z pewnością nie zabraknie słynnej "Belgijki" – zabawy tanecznej, która co roku skuteczne integruje uczestników festiwalu. Jako że pole namiotowe dla uczestników znajdzie się w nieznacznej, aczkolwiek dźwiękowo bezpiecznej odległości od serca zamku (coś dla rodzin biorących udział w festiwalu), impreza nie będzie limitowana czasowo – jak na globtrotterów przystało pobawimy się do rana!

 

Przedsmaki przygód

"PodRóżni – Festiwal o krok dalej" to nie tylko doskonała okazja do posłuchania historii o wyprawach w nieznane, ale i impreza, która – również dzięki swojej kameralności – stała sie forum wymiany doświadczeń podróżniczych oraz źródłem inspiracji dla tych, którym niekonwencjonalne odkrywanie świata niestrasznie. Śledźcie Państwo zatem profil PodRóżnych w mediach społecznościowych (Facebook) oraz odwiedźcie koniecznie stronę internetową festiwalu www.festiwalpodrozni.pl, gdzie na bieżąco będa się pojawiały informacje o atrakcjach, jakie czekają na podróżników między 2 a 4 czerwca! Dla czujnych przewidziane są szczególne niespodzianki! Jeśli natomiast chcecie Państwo dorzucić swoją cegiełkę do tego podróżniczego dzieła, zapraszamy do wspacia wydarzenia przez portal crowdfundingowy Polak Potrafi. Każde wspracie będzie nagrodzone jak na globtrotterów przystało – twórczo i hojnie! Do zobaczenia w Ząbkowicach Śląskich!

 

Autor: Monika Florczak

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 6 godz temu
1
piątek, 26.5.2017 14:48
13
poniedziałek, 22.5.2017 14:03
15
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Myjnia TOMAR
Myjnia TOMAR
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Dywany Ząbkowice Śl.
Dywany Ząbkowice Śl.
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
portalenieruchomosci.pl
portalenieruchomosci.pl