komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 22 maja 2017

Heleny, Wieslawy

[WIDEO] 63 uczniów z Dolnego Śląska wałczyło o udział w finale Olimpiady ZUS

środa, 15.3.2017 08:11 , komentarze: 0 , odsłony: 181
kategorie artykułu:

Marika Gęgotek, Damian Jaśkiewicz i Paulina Ludziak byli najlepsi wśród uczniów 21 szkół z Dolnego Śląska, które wzięły udział w dzisiejszej walce o warszawski finał. W kwietniu o indeksy i punkty na studia powalczą uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu, którzy pokonali 63 rywali. Finał Olimpiady odbędzie się 26 kwietnia w Warszawie.

Uczniowie mieli tylko 30 minut na rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań wielokrotnego wyboru. Zwycięska drużyna uzyskała 22 punkty na 25 możliwych.

- Były ogromne emocje i ostra walka gdyż w tym roku stawka jest wysoka. Poza nagrodami rzeczowymi laureaci dostaną indeksy i punktu na studia - mówi Iwona Kowalska regionalny rzecznik prasowy dolnośląskiego ZUS. - Jestem pełna uznania dla wiedzy o naszym nie łatwym systemie zabezpieczeń społecznych, którą młodzież pokazała w dzisiejszych zmaganiach – dodaje Iwona Kowalska

Finał Olimpiady, jak co roku odbędzie się w Centrali ZUS w Warszawie 26 kwietnia. 12 uczelni zdecydowało się na przyznanie dodatkowych punktów na studia a jedna wręczy finalistom indeks na kierunek związany z tematyką ubezpieczeń społecznych.

- W tym roku mamy rekordową ilość uczestników gdyż w zmaganiach w I etapie Olimpiady wzięło udział aż 1569 ucniów z 54 szkół z Dolnego Śląska, do półfinału przeszło 21 szkół – dodaje rzeczniczka.

Z roku na rok zainteresowanie szkół, udziałem w konkursie jest coraz większe. To niezwykle ważne, by kolejne pokolenia Polaków miały wiedzę o ubezpieczeniach społecznych i poznały system emerytalny, w którym wcześniej czy później każdy się znajdzie. Tegoroczna Olimpiada to już III edycja konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Dotychczas w projekcie udział wzięło 51,5 tys. uczniów z całej Polski. Przez sito konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” przeszło z kolei 30 tys. uczniów z blisko 900 szkół. Projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS” składa się z czterech tematów zajęć: „Świadomy zawsze ubezpieczony”, „Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki”, „Emerytura - twoja przyszłość w Twoich rękach”, „e-ZUS, czyli firma pod ręką”.

Wszystkie materiały dydaktyczne do zajęć dla uczniów i nauczycieli bezpłatnie zapewnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W wersji elektronicznej wszystkie materiały dotyczące projektu są umieszczone na stronie www.zus.pl gdzie są także dostępne prezentacje multimedialne do wszystkich czterech zajęć w języku angielskim. Specjaliści z ZUS prowadzą też szkolenia dla nauczycieli, którzy przygotowują swoich uczniów do udziału w Olimpiadzie.

Więcej: http://www.zus.pl/LekcjezZus/Strony.aspx?id=4&page=1

Iwona E. Kowalska
Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Dolnośląskiego

 

Wasze komentarze

Dywany Ząbkowice Śl.
Dywany Ząbkowice Śl.
portalenieruchomosci.pl
portalenieruchomosci.pl
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Myjnia TOMAR
Myjnia TOMAR
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius