komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 24 listopada 2017

Flory, Emmy

"Wesele" w Bardzie [FOTO]

czwartek, 7.9.2017 09:55 , komentarze: 0 , odsłony: 705
kategorie artykułu:

Narodowe Czytanie 2017 w Bardzie przebiegało nie tylko pod znakiem czytania, ale również śpiewania i… tańczenia. “Wesele” Stanisława Wyspiańskiego to dzieło narodowe ukazujące w symboliczny sposób pewne cechy narodowe Polaków.

Jednocześnie to dramat sceniczny rozgrywający się na tle wesela w chacie chłopskiej w podkrakowskich Bronowicach. A jak wesele – to przecież tańce i śpiewy. Wszystko to miało miejsce w sobotnie popołudnie 2 września w sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki w Bardzie. Fragmenty “Wesela” były nie tylko czytane, ale również śpiewane, a dodatkowo wkomponowane w tańce regionalne i narodowe w wykonaniu Zespołu “Przełomiacy” z Barda ” oraz Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca “Waliszowiane” z Waliszowa pod Bystrzycą Kłodzką (obydwa zespoły prowadzone są przez panią Mirosławę Kieloch). Nasze “wesele” zaszczyciło swoją obecnością wielu gości, m.in. burmistrz Barda – pan Krzysztof Żegański i radna Sejmiku Dolnośląskiego – pani Grażyna Cal. Wszystkim gościom dziękujemy za obecność, bo bez niej cóż warte by było wesele .

Dziękujemy również wszystkim wykonawcom – i tym czytającym, i tym śpiewającym, i tym tańczącym, jak również tym, którzy wystąpili w podwójnej roli czytając i śpiewając teksty z “Wesela” Wyspiańskiego. Szczególne podziękowania należą się “młodej parze”, tj. Julii Topolanek i Jakubowi Ilczyszynowi, Chochołowi, czyli Mateuszowi Czajce, Czepcowi, czyli Rafałowi Barczykowi, jak również koordynatorce całego wydarzenia – pani Magdzie Topolanek.

 

tekst i zdjęcia: Centrum Kultury i Biblioteka/ UMiG Bardo

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 10 godz temu
1
wczoraj, 16 godz temu
środa, 22.11.2017 09:47
poniedziałek, 20.11.2017 12:37
wtorek, 14.11.2017 16:45
1
poniedziałek, 13.11.2017 11:33
1
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele