[FOTO, WIDEO] Półmaraton Henrykowski i Dyszka na dokładkę

sobota, 12.8.2017 22:02 10930 3

W sobotę 12 sierpnia  dokładnie o godzinie 10.00 spod stacji PKP wystartowali zawodnicy szóstego już Półmaratonu Henrykowskiego. W tym roku organizatorzy zaproponowali „na dokładkę” także bieg na 10 kilometrów, czyli „Dyszkę”.

Około 300 zawodników stawiło się na starcie zawodów w Henrykowie.  Mieli do wybory trasę 10 kilometrową lub 21 kilometrową prowadzącą przez 10 miejscowości.

Pierwszy na metę Półmaratonu Henrykowskiego przybiegł Pawel Olijnyk z Chernigon z czasem 01:12:31, z takim samym czasem przybiegł Andrzej Starżyński z Klementowic, a trzeci był Grzegorz Gronostaj z Wrocławia (01:13:47).

Ponad 21 kilometrów wśród kobiet najszybciej pokonała  Tetiana Rybalchenko z Krakowa (01:25:00), druga na mecie była Swietlana Olijnyk z Winnicy (01:30:04), a trzecia Anna Więcek z Wrocławia (01:31:07).

Najszybszym zawodnikiem z gminy Ziębice był Maciej Malik z Raczyc, a potem kolejno Dariusz Bodio z Ziębic i Wiesław Kowal także z Ziębic.

Zwycięzcą „Dyszki” został Maciej Kwarta z Wejherowa z czasem 36 min. 46 sek. Drugi na mecie biegu na 10 km był Andrzej Cendrowski z Ciepłowód z czasem 37 min. 54 sek., a trzeci Piotr Spaliński z Oławy z czasem 38 min. 41 sek.

Wśród pań dystans ten najszybciej pokonała Monika Wójcik z Ziębic z czasem 44 min. 9 sek., druga była Aleksandra Grodecka z Ząbkowic (45min. 10 sek.). Pierwszym na mecie zawodnikiem z gminy Ziębice był Dawid Kutaj z Henrykowa.