komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 18 listopada 2017

Romana, Klaudyny

[FOTO] Inscenizacja wypadku - chłopczyk potrącony przez osobówkę

wtorek, 14.11.2017 11:36 , komentarze: 1 , odsłony: 8499
kategorie artykułu:

Chłopiec biegnąc za piłką, wtargnął na ulicę tuż przed nadjeżdżające auto, został potrącony – to scenariusz scenki edukacyjnej, jaka została odegrana przy ul. Ziębickiej w Ząbkowicach Śląskich. Wzięły w niej udział przedszkolaki i ratownicy ząbkowickiego pogotowia.

To element  realizowanego przez gminę Ząbkowice Śląskie projektu w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej” o nazwie „Modernizacja przejścia dla pieszych na ul. Ziębickiej w Ząbkowicach Śląskich”.  Dzięki dofinansowaniu realizowane są różne działania. Jednym z nich jest inscenizacja wypadku drogowego.

- Wychowankowie przedszkola nr 5 w Ząbkowicach Śląskich poznają prawidłowe zachowania, gdy są świadkami wypadku, zasady pierwszej pomocy. Dzisiejsza inscenizacja wypadku poprzedzona była spotkaniem przedszkolaków z ratownikami medycznymi i policjantami- mówi Doba.pl Dariusz Małozięć z Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich.

Oprócz działań edukacyjnych w ramach projektu gmina wyremontuje przejście dla pieszych przy przedszkolu na ul. Ziębickiej.

- Kolejnym elementem jest modernizacja przejścia dla pieszych. Wykonane zostanie m.in. oświetlenie, żeby szczególnie jesienią i zimą przejście było bezpieczniejsze dla przedszkolaków i rodziców oraz oczywiście innych pieszych – dodaje Dariusz Małozięć.

Chłopiec biegnąc za piłką, wtargnął na ulicę tuż przed nadjeżdżające auto i został potrącony, Świadkiem wypadku był jego kolega, który wezwał pomoc dzwoniąc pod numer alarmowy 112 oraz podtrzymywał poszkodowanemu głowę do czasu przybycia służb. Dzieci z uwagą przyglądały się, jak należy się zachować, gdy jest się świadkiem wypadku oraz jak ratownicy udzielają pomocy potrąconemu chłopcu. Powtarzali przy tym wiedzę zdobytą na poprzednich spotkaniach.

Po zakończonej inscenizacji, dzieci udały się do siedziby pogotowia ratunkowego w Ząbkowicach Śląskich,  gdzie z bliska mogły obejrzeć karetki i sprzęt medyczny.

 

 

Wasze komentarze

a gdzie jest pan O, coś go nie widać, a...
wtorek, 14.11.2017 19:32 autor: hwdo
dzisiaj, 1 godz temu
piątek, 17.11.2017 19:30
piątek, 17.11.2017 09:55
czwartek, 16.11.2017 12:15
czwartek, 16.11.2017 11:30
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Biuro Ubezpieczeń
Biuro Ubezpieczeń